fot. @ciociaewaaa_foto

Jeszcze tylko trzy osoby i będziemy znać pełny skład trzeciej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Autorzy zapowiedzieli udział Witka Michalaka, czyli szefa Def Jam Recordings Poland, współwłaściciela Alkopoligamii oraz pomysłodawcy i producenta wykonawczego projektu Albo Inaczej. Fragment wywiadu z Michalakiem, który tym samym dołączył do Eldo, Palucha czy Sariusa, jest już dostępny na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

  • Kiedy zastanawiałem się, co powinno być pierwszym wydawnictwem Def Jam Recordings Poland, miałem w głowie dwa pomysły; jednym z nich był właśnie Ero. Michała nie trzeba było długo namawiać, choć na początku powiedział, że on już ma tę płytę gotową i wyda ją sam. Przekonałem go jednak, żebyśmy zrobili to razem (…). Mając już dogadanego Erosa, szukaliśmy kolejnych wykonawców, aż w końcu padło na Young Igiego – zależało nam bowiem, żeby nie przyklejono do nas od razu łatki oldschoolowego labelu. Uważam, że obraliśmy na starcie dość trudną drogę, bo dużo łatwiej byłoby budować wytwórnię na zasadzie: Eros i koledzy. Chcemy jednak mieć u siebie pełen przekrój sceny. – opowiada Witek Michalak o początkach polskiego oddziału Def Jam.

W obszernym wywiadzie, który przeprowadził Jacek Baliński, Michalak zdradził ponadto między innymi, jak wspomina wyjazdy na koncerty z Flexxipem, u kogo był kręcić MTV Cribs, jak powstawały teledyski do płyty „Spaleni innym słońcem” 2cztery7, jak udało się przekonać śp. Zbigniewa Wodeckiego do udziału w Albo Inaczej oraz co wchodzi w zakres jego obowiązków jako głównodowodzącego Def Jam Recordings Poland.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek oraz sobotę do 10 listopada. Dotychczas ogłoszeni zostali 600V, Bonson, Eldo, Ero, Mateusz Jędrzejewicz, Kuba Knap, Witek Michalak, Paluch, Rahim, Sarius, Spisek Jednego oraz Bartłomiej Walczuk.

Przedsprzedaż trwa na stronie tnjhhrozmowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here