fot. źródło: @hempgruofficial

9. listopada odbędzie się premiera albumu „ETER”, który powstał z okazji 20-lecia składu Hemp Gru. Od niedawna znamy tracklistę nadchodzącego projektu, ale warszawska ekipa stopniowo ujawnia gości, których zaprosiła do współpracy przy „Eterze”. Ujawnieni zostali już tacy raperzy, jak: Włodi, Kaczy, Dudek P56, Kafar Dixon37 oraz Junior Stress.

Dziś odkryte zostały kolejne karty. I tak, w utworze „Mały wielki człowiek” będzie można usłyszeć: O.S.T.R.’a, a także znaną i cenioną polską piosenkarkę – Patrycję Markowską.

Do Internetu trafiły już trzy teledyski, które zostały zrealizowane do takich singli, jak: „Bomba”, „Wódka” i „Fake MC” (ich odsłuch znajdziecie na rapnews.pl: kliknij!).

Album Hemp Gru „Eter” dla wielu odbiorców może być sporym zeskoczeniem. Bilon, Wilku, Żary i Szwed SWD odrzucają stereotypowe szablony i odważnie kreują hip-hopową rzeczywistość. Reprezentanci Warszawy przygotowali dla fanów to, za czym ci tęsknili najbardziej – wyrazisty przekaz, szczere i zapadające w pamięć teksty oraz brzmienie na światowym poziomie. Za produkcję i realizację krążka odpowiada Szwed SWD, a gościnnie w utworach pojawią się czołowi przedstawiciele sceny hip-hop (ksywki gości zespół będzie sukcesywnie prezentować na swoich profilach FB oraz Instagram). Mixem i masterem materiału zajął się rezydujący w Los Angeles Rafał Smoleń. Szata graficzna projektu to dzieło Oskara Podolskiego, a autorem zdjęć do poligrafii jest Paweł Fabiański.

Premiera płyty „Eter” pokrywa się z XX-ciem istnienia zespołu Hemp Gru. Istotą tego wyjątkowego jubileuszu będzie trasa koncertowa HG XX ETER obejmująca występy w największych miastach Polski, Europy oraz USA.

Album można zamawiać na hempszop.pl

Tracklista:
CD1
1. Intro
2. Eter
3. Waluta ft. Kaczy, Włodi
4. Klepsydra
5. Życie Warszawy 2
6. Skit “Young Pipa”
7. Fake MC ft. DJ Cider
8. Bomba
9. Wizja Przyszłości
10. HH2k18
11. Zmiana
12. Wódka ft. DJ Cider
13. Zaprogramowani
14. Kto?
15. Gangster
16. Człowiek nie robot ft. Junior Stress
17. Rajski Ogród
18. Mały Wielki Człowiek ft. O.S.T.R., Patrycja Markowska
19. Płonąca Twierdza
20. Ma-Tematyka ft. Dudek P56, Kafar Dixon37
21. Outro – Love

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ