Nullizmatyk „Lecę balonem” – 3. klip z „Zabójcy Królowej” 

Nieco ironiczny, nieco bawi, ale i smuci...

Nullizmatyk wypuścił trzeci klip promujący najnowszy, długo oczekiwany przez słuchaczy projekt. Tym razem album „Zabójca Królowej” jest „Lecę balonem”.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Nullizmatyk z klipem, jakiego jeszcze nie było

Jak mówi sam Nullizmatyk, to najdłużej kręcony teledysk w jego przygodzie z rapem. Prace nad nim trwały kilka lat. W realizację klipu zaangażowało się wielu profesjonalistów, którzy pomogli przenieść na obraz wizję autora tej historii. Scenieria klipu też ulega ciągłym zmianą, przez co obrazek nabiera dynamicznego kolorytu.. Pustynia w Boliwii, Kolorowe Jeziorka, Teatr Zdrojowy, Zamek Książ, lot balonem, czy wykwitny wrocławski hotel – to tylko część scenerii, którą możmy zobaczyć w najnowszej producji rapera.

Za warstwę muzyczną kawałka odpowiada Tyran. Ten kawałek to mieszanka różnych styli, usłyszymy tutaj treściwy techniczny rap, reagge oraz dub. W numerze pojawia się także żywy bas, który wyszedł spod ręki Rafał Boryckiego, członka Lao Che, oraz S l i me, który okrasił kawałek wyszukanymi dziękami z gramofonów.

„Lecę balonem” jest nieco ironiczny, nieco bawi, a zarazem smuci. Na kształt zarówno tekstu jak i klipu do „Lecę balonem” wpłynęły różne bodźce osobiste, ale i widziane z perspektywy obserwatora, tzw. czyste życiowe doświadczenia. Można powiedzieć, że to przerysowane życie muzyka, które inaczej jest widziane oczami ludzi, a inaczej wygląda w rzeczywistości, ale mimo wszystko każdy jest w tym wszystkim w stanie odnaleźć sporą cząstkę siebie. Tekst i klip daje poczucie świadomości, że w sumie czasami wszyscy jesteśmy tacy sami, to mamy różne życiowe momenty i przeżywamy bardzo podobne sytuacje. Po prostu każdy z nas czasem dostaje od losu lekkiego świra.

Kto pojawia się w klipie?

  1. Ten, który prawdopodobnie żyje w każdym z nas – przedstawiciel tych których już nie ma, ale tych, którzy zostawili po sobie ogrom skarbów i pewnie jeszcze wiele tych nieodkrytych;
  2. Ten, któremu udało się zwołać ludzi do Ostatniej Wieczerzy;
  3. Ten, który twierdził że spał w swoim życiu z ponad tysiącem kobiet, ale z pierwszym razem czekał do 22 roku życia, do nocy poślubnej;
  4. Ten, który został Facetem w czerni, by w ten sposób okazywać sprzeciw m.in. wobec dyskryminacji, społecznych nierówności, a także dezaprobaty na istniejące problemy głodu i biedy;
  5. Ten, który miał swoją Królową, a przez którego pośrednio Nullizmatyk ma tylko jej Zabójcę.

Klip „ Lecę balonem” zapowiada zaplanowaną na 16 grudnia tego roku premierę albumu „Zabójca Królowej”. To drugie po „SPG Dystrykt” oficjalne solo Nullizmatyka. Głównym producentem odpowiedzialnym za warstwę muzyczną krążka jest Tyran.

O płycie „Zabójca Królowej”

Brzmienie i klimaty płyty utrzymane są w stylistyce klasycznego Hip-Hop’u lat ’90. W wielu numerach pojawia się żywy bas, autorstwa Rafał Boryckiego związanego z Lao Che. Za miks i mastering krążka odpowiedzialny jest Eprom.

„Zabójca Królowej” to emocjonalna podróż przez życie rapera. Liryka bogato okraszona metaforami, przeplata się z wyrazistym przekazem, co czyni teksty Nullizmatyka na tyle uniwersalne, że każdy słuchacz jest w stanie odnaleźć w nich sporą cząstkę siebie. Oczywiście na albumie nie zabraknie chropowatego stylu, wyszukanych rymów, techniki, unikatowego flow na samplowanych bitach oraz mocnej braggi, czyli tego, do czego Nullizmatyk zdążył nas już przyzwyczaić w swojej twórczości.

Preorder albumu można zakupić na dystrykt.pl w wersji delux albo standart.

Pierwotnie album „ZK” nosił nazwę „Zabójcza Królowa” i był praktycznie w całości stworzony na samplach zespołu Queen. Niestety Królowa nie wyraziła zgody na prawa autorskie do sampli użytych przez Tyrana i Nullizmatyka. Wynikiem czego prawie cały album został wyprodukowany po raz drugi, a sample Queen zostały zastąpione innymi.

Zobacz też, co Fu mówi o Hinolu. Reprezentant kultowych składów ZIP Skład i Zipera propsuje muzyczne działania młodszego kolegi z branży.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Alberto u Łatwogang – „Kończy się film”. Po Roksanie Węgiel reprezentant GM2L

To, co wyprawia TikToker Łatwogang jest mega niespodzianką dla wszystkich. Łącznie dla tych osób,...

SB Maffija znów przejmie rynek. Powstaje Hotel Maffija 3!

No i to jest info, na które zawsze chętnie czekają fani ekipy SB Maffija....

Gverilla „DZIEŃ DZIECKA ” – czyli EP’ka na… Dzień Dziecka!

Gverilla zrobił sobie przysłowiowy „dzień dziecka” i… stworzył bezkompromisowy materiał, odrzucając wszelkie oczekiwania rynku. Kliknij...

Jongmen „Jak żyć” – sprawdź nowy klip, kolejny prosto z Dubaju

Po około 1,5 miesiącach od ostatniej swojej premiery, Jongmen wypuszcza kolejną nowość. Tym razem...

Josef Bratan w GOATS – raper w programie randkowym, szuka dziewczyny

Kiedy wielu czeka na start show, jakim niewątpliwie będą Króliczki Bratana, Josef Bratan wystąpi...

Kali X Hemp Gru – raper w Warszawie, mobilne studio działa bez zarzutów

Kali, znany raper o niezwykłej kreatywności, zaskakuje swoich fanów kolejnym projektem muzycznym. Tym razem...

Popek: „Mam taki repertuar, że mogę grać nawet w Kościele” [VIDEO]

Sporo kontrowersji wywołał fakt, że Popek zagra podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Mało...

Bosski Roman w Świątyni Opatrzności Bożej – raper zaprasza na niezwykłe wydarzenie

Bosski Roman wrzucił nagranie video. Zaprasza w nim wszystkich miłośników muzyki do udziału w...

Kubańczyk „W zeszłym roku” – tracklista, goście, zawartość preorderów

Na 7 lipca zaplanowana premierę płyty "W zeszłym roku". Autorem tego projektu jest Kubańczyk,...