fot. kadr z video/HBOPOLSKA

27. października w HBO GO będzie można obejrzeć wszystkie odcinki najnowszego polskiego serialu “Ślepnąc od świateł” – w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka (o tym samym tytule).

Obsada “Ślepnąć od świateł” jest imponująca. Zagrają, m.in. Cezary Pazura, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Marta Malikowska, czy Agnieszka Żulewska. Niespodziewanie wśród nich znalazł się Kamil Nożyński, czyli popularny w hip-hop’owym środowisku – Saful (z ekipy Dixon37). Jest to aktorski debiut warszawskiego rapera. W serialu wcielił się w rolę Kuby – dilera kokainy.

Opis:

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami? – czytamy na stronie hbogo.pl.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ