fot. @ciociaewaaa_foto

Nizioł od wielu miesiący skrupulatnie tworzy swoją kolejną solową płytę, która ma ukazać się jeszcze w 2019 roku. Kiedy? Z najnowszych doniesień wynika, że następca „Banita Mixtape”, czyli ostatniego muzycznego projektu, w który był zaangażowany krakowski raper, pojawi się na sklepowych półkach w połowie listopada!

Zanim jednak to nastąpi, Nizioł przygotowuje plan działania. Właśnie rozpoczęły się nagrania do teledysków promujących to wydawnictwo. Na razie nie znamy tytułów poszczególnych singli, ani nawet, jaką nazwę będzie nosił krążek.

Poprzednie dwie solowe płyty, czyli: „Pretekst” i „Pretekst 2” – uzyskały status złotych płyt. W przypadku pierwszej z wymienionych, miało to miejsce w 2016 roku, natomiast druga osiągnęła ten status na początku lipca. Jest to bardzo dobry prognostyk przed kolejnym projektem Nizioła, na który czeka spore grono słuchaczy.

Właściciel wytwórni Banita Records oprócz pracy nad swoim materiałem, poświęcał swoją energię i czas na gościnne udziały. Można go było usłyszeć w takich singlach jak, m.in.: „Za głosem serca” u Episa, „Ciemną doliną” u TPS-a „Mapa skarbów” u Marcinka 3Z.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy poznaliśmy jedynie szczątkowe informacje odnośnie nadchodzącego krążka. Z istotnych wieści, o których warto wspomnieć, to fakt, że poszczególne utwory powstają pod czujnym okiem Szweda SWD, reprezentanta DIIL Gangu, mającego na swoim koncie współpracę z takimi raperami, jak: skład Hemp Gru, Dudek P56, czy Jetlagz (Kosi, Łajzol). Z tego co już wiadomo, to ma on być odpowiedzialny również za produkcję bitów do wszystkich numerów znajdujących się na CD. Odnotujmy także to, że jednym z gości ma być amerykański raper – Havoc, członek legendarnej formacji Mobb Deep. Ponadto, tak jak w przypadku poprzednich albumów, za dystrybucję odpowiadać będzie Step Records.

Jak się zapatrujecie na dawkę nowych utworów od Nizioła? Czekacie już na pierwszy singiel, który zapewne w najbliższych tygodniach trafi na YouTube?