fot. @ciociaewaaa_foto

Od premiery ostatniej płyty Nizioła„Banita Mixtape”, minęły ponad 2 lata. Przez ten czas raper musiał zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Po ich przezwyciężeniu udało mu się wrócić na dobry tor i zrealizować kolejny solowy materiał.

„Owoc żywota” – bo taki tytuł będzie nosił nadchodzący wielkimi krokami krążek, ukaże się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Jego premiera zaplanowana jest na 29 listopada. Krążek ponownie ma ukazać się nakładem wytwórni Banita Records, przy wsparciu dystrybucyjnym i promocyjnym Step Records.

  • Pod koniec lutego 2018 roku doszło w Leicester do wybuchu w budynku, w którym mieścił się polski sklep – na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło 6 osób, a o tragedii mówiły media całego świata. Tuż obok znajdował się lokal, w którym mieścił się mój sklep, a co ważniejsze – studio nagraniowe, które pomógł mi zbudować mój przyjaciel Szwed SWD (Hemp Gru). W wyniku zawalenia całej kamienicy i gaszenia powstałego pożaru pomieszczenie zostało zalane. Do studia mogłem wrócić dopiero po 2 miesiącach: okazało się, iż straciłem większość rzeczy, które szykowałem na nowy album – bity, teksty, całe numery. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie, czułem jakby ktoś mi podciął skrzydła, dlatego potrzebowałem odpoczynku i spokoju. Po prawie dwóch latach zatęskniłem za muzyką, wrócił głód pisania tekstów – efektem tego jest właśnie „Owoc Żywota”. – przekazał krakowski raper.

Na płycie mają się pojawić czołowi reprezentanci polskiej sceny Hip-Hop. Wśród gości prawdopodobnie znajdą się: Hinol Polska Wersja, Kaczy Proceder i Murzyn ZDR. Nie zabraknie także zagranicznych akcentów, ponieważ na „Owoc żywota” dograł się: HavocMobb Deep.

Pierwszy singiel ma zostać udostępniony na początku przyszłego tygodnia. Jesteście ciekawi tego projektu?