fot. @ciociaewaaa_foto

2019 rok rozpoczął się dla Nizioła bardzo dobrze, bowiem raper pochodzący z Krakowa wystartował z nagrywaniem kolejnej solowej płyty o nieznanym jeszcze tytule. Właściciel wytwórni Banita Records i marki odzieżowej Banita Wear, póki co trzyma w tajemnicy informacje, dotyczące następcy „Banita Mixtape”, jednak – co nieco już wiemy.

Po pierwsze: Nizioł przygotowuje swój nowy materiał pod czujnym okiem Szweda SWD, reprezentanta DIIL Gangu, który ma na swoim koncie współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej rap sceny, jak: Hemp Gru, Dudek P56, czy Jetlagz (Kosi, Łajzol). Będzie on również odpowiedzialny za warstwę muzyczną całego projektu.

Po drugie: Krakowianin nie ujawnił jeszcze listy gości, którzy wesprą go wokalnie. Dość niezamierzenie jednak uchylił „rąbka tajemnicy” ktoś inny – Wujek Samo Zło. Podczas jednego z odcinków „CGM Rap Podcast” zdradził on, że na albumie pojawi się amerykański raper, członek zespołu Mobb Deep – Havoc. – Zaprosił kilku bardzo ciekawych gości. (…) Myślę, że ta płyta to będzie fajna sprawa. – podkreślił wówczas WSZ.

Po trzecie: Wszystkie dotychczasowe płyty, w które zaangażowany był Nizioł: „Pretekst” (2014r.), Syndykat „Syndykator” (2015r.), „Pretekst 2” (2016r.) i „Banita Mixtape” (2017r.) – były wydane przez wytwórnię Banita Records. Za każdym razem, kwestią dystrybucji zajął się opolski label – Step Records. Raper ogłosił właśnie, że po raz kolejny podjął współpracę ze „Stepami”: – Moja nowa płyta solowa będzie wydana przy udziale Step Records, którzy będą odpowiadać za dystrybucję krążka. – przekazał w social mediach. Ta kooperacja przyniosła w przeszłości zamierzone cele, ponieważ Nizioł może pochwalić się trzema złotymi płytami.

My czekamy już na kolejne informacje, które poznamy zapewne w ciągu najbliższych tygodni.