Nie tylko kolędy! Jakich kawałków posłuchać w Święta?

Dzisiaj Boże Narodzenie, wczoraj wszyscy  dostaliśmy prezenty i można było spokojnie udać na pasterkę. Gdy okazuje się, że odśpiewaliście już wszystkie kolędy, zawsze możecie wrzucić na głośnik hip-hopowe dźwięki. Macie kłopot z ich doborem? Spieszymy z pomocą.

1. Jan-Szpakowanie

Tradycja zapoczątkowana przez duet w postaci Jana-rapowanie oraz Szpaka przyjęła się i coraz większe grono słuchaczy oczekuje kolejnego utworu spod szyldu Jan-Szpakowanie w Wigilię. Co rok kolejny numer – a dotąd było ich 5 – pojawia się na innym kanale. Panowie rapowali już na SBM Label, GUGU, a wczoraj swoją cegiełkę dołożył do tego… MaciekFortnite, konto z 500 subskrypcjami na YouTube. Dawka dobrego rapu i skreczów. Cóż chcieć więcej?

2. Brudne Serca w Wigilię

To dla oldschoolowych głów tradycja bijąca na głowę wszystkie inne. Materiał Brudnych Serc wyglądany jest od lat i choć legenda głosi, że kiedyś wyjdzie w Wigilię, każdy kolejny rok przynosił jak dotąd rozczarowanie. Ich rozgoryczenie tym większe, im więcej pojawia się fejkowych linków z rzekomym releasem Brudnych Serc – a tych jest od groma. Fanom Smarki Smarka i Zkibwoya pozostało odpalić utwory jakie po sobie pozostawili i liczyć, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Za rok już na pewno.

3. Matheo feat. Wini, Rena, Sobota, Bonson, Tomb – Essa Kolynda

A to już czysto świąteczny numer przygotowany dla słuchaczy przez dość pokaźną gromadę zawodników wytwórni StoProcent. W wesołym refrenie raperzy zachęcają, by słuchać numeru nie tylko w święta, bo w końcu „u nas święta trwają cały rok, cały rok, stary…”

4. Słoń/Mikser – Święta 2009

Na liście nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnego twórcy horrorcore’u na rodzimym podwórku. Rzecz jasna utwór „Święta 2009” nie jest może właściwą pozycją, by wprowadzić świąteczną atmosferę przy stole wigilijnym. Dostarczy jednak mocnych wrażeń tym słuchaczom, którzy po raz pierwszy go odpalą.

5. PDG – Kolęda

We wish you a merry christmas, we wish you… Dobra, to chyba jednak nie tak leciał ten numer. Jak brzmi opis kawałka, „przedstawiciele legendarnej formacji PDG (w składzie: Rafi, Koni, Sheller, Qlop, Gural, Ramona, Bubel, oraz Matheo na bicie) nagrali chyba najbrudniejszą i najbardziej nieprzewidywalną kolędę w historii polskiej piosenki okolicznościowej”. Trudno się z nim nie zgodzić.

6. Michał Urbaniak feat. donGURALesko – Świąteczna Serenada

Michał Urbaniak informował, że od lat chciał nagrać świąteczną płytę, a prace nad kolejnym albumem Urbanator Days stały się idealnym pretekstem, by nawiązać współpracę z donGURALesko. Efektem było powstanie Świątecznej Serenady, od której bije gwiazdkowa aura – mimo że w teledysku nie uświadczymy nawet płatka śniegu.

7. Eripe – Wigilia

Numer reprezentanta patokalipsy z 2012 roku to w oczach wielu na pewno świąteczny klasyk. Choć dzisiaj aktywność muzyczna Eripe spędza sen z powiek jego słuchaczom, pozostawił po sobie wiele utworów, do których mogą wracać. Jednym z nich jest „Wigilia”, utwór utrzymany w stylistyce równie drastycznej, co zaprezentowany przez Słonia. Nie puszczajcie mamie i babci przy stole.

8. 52 Dębiec – Kryszmas Alkoholis

Po usłyszeniu tego numeru nie będziecie mogli już bez skojarzeń włączyć „Jingle Bells”. Zsamplowanie znanego utworu związanego ze Świętami posłużyło Poznaniakom do stworzenia wesołego kawałka. Motyw łączący Święta z alkoholizacją służy za idealny soundtrack pod pasterkowe spotkanie w gronie przyjaciół.

9. Paktofonika – Chwile Ulotne

Łączenie twórczości Magika ze Świętami Bożego Narodzenia nie jest niestety spowodowane muzycznymi walorami. Ciężko jednak go z nimi nie kojarzyć, bo weteran polskiego rapu postrzegany przez wielu w roli legendy popełnił samobójstwo 26 grudnia 2000 roku. To właściwy moment, by oddać mu hołd i docenić ulotność mijających chwil.

fot. @ciociaewaaa_foto

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Bedoes nagrał klip z Bedoesiarami [VIDEO]

Na kanale 2115 GANG pojawił się numer Bedoesa i White'a 2115. „BEDOESIARA” to numer...

Bilon dał koncert w tramwaju [VIDEO]

Bilon za sprawą promocji swojej nowej płyty zorganizował nietypowy koncert. Występ dał z wagonu...

Kaz Bałagane otwiera sezon na krótkie spodenki [VIDEO]

Kaz Bałagane od jakiegoś czasu na swoich social mediach zapowiadał, że 26 maja będzie...

Otsochodzi i Oskar PRO8L3M ruszyli w ostry warszawski melanż – UWAGA, gniecie! [VIDEO]

Jeśli chodzi o wyznaczanie trendów w polskim rapie to Otsochodzi od lat jest w...

Chillwagon w rocznicę śmierci Prestona informuje, co z płytą zmarłego rapera

Ten Ten, nie tamTen… Ten Preston odszedł od nas dokładnie rok temu. 26 maja...

Jongmen o tym, jak poznał Kizo i czy będzie nowy kawałek z Malikiem

Jongmen postanowił zorganizować Q&A na Instagramie, z którego dowiedzieliśmy się wielu fajnych rzeczy. Te,...

Kronkel Dom z wzruszającym kawałkiem. Reakcja mamy rapera mówi wszystko!

Reprezentant GM2L z okazji Dnia Matki podzielił się specjalnym nagraniem stworzonym dla swojej mamy. Wyślij...

Alberto przed HIGH League 3 pojawi się na gali KSW u boku gwiazd!

Pod koniec maja będziemy świadkami kolejnego mocnego uderzenia mieszanych sztuk walk. Podczas gali KSW...

Ruskiefajki, jesteśmy z Tobą! Artystka ma problem ze zdrowiem psychicznym, przesuwa trasę koncertową

Debiutancka trasa koncertowa po wydaniu pierwszej solowej płyty to coś, na co czekają fani...