Nie tylko kolędy! Jakich kawałków posłuchać w Święta?

Dzisiaj Boże Narodzenie, wczoraj wszyscy  dostaliśmy prezenty i można było spokojnie udać na pasterkę. Gdy okazuje się, że odśpiewaliście już wszystkie kolędy, zawsze możecie wrzucić na głośnik hip-hopowe dźwięki. Macie kłopot z ich doborem? Spieszymy z pomocą.

1. Jan-Szpakowanie

Tradycja zapoczątkowana przez duet w postaci Jana-rapowanie oraz Szpaka przyjęła się i coraz większe grono słuchaczy oczekuje kolejnego utworu spod szyldu Jan-Szpakowanie w Wigilię. Co rok kolejny numer – a dotąd było ich 5 – pojawia się na innym kanale. Panowie rapowali już na SBM Label, GUGU, a wczoraj swoją cegiełkę dołożył do tego… MaciekFortnite, konto z 500 subskrypcjami na YouTube. Dawka dobrego rapu i skreczów. Cóż chcieć więcej?

2. Brudne Serca w Wigilię

To dla oldschoolowych głów tradycja bijąca na głowę wszystkie inne. Materiał Brudnych Serc wyglądany jest od lat i choć legenda głosi, że kiedyś wyjdzie w Wigilię, każdy kolejny rok przynosił jak dotąd rozczarowanie. Ich rozgoryczenie tym większe, im więcej pojawia się fejkowych linków z rzekomym releasem Brudnych Serc – a tych jest od groma. Fanom Smarki Smarka i Zkibwoya pozostało odpalić utwory jakie po sobie pozostawili i liczyć, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Za rok już na pewno.

3. Matheo feat. Wini, Rena, Sobota, Bonson, Tomb – Essa Kolynda

A to już czysto świąteczny numer przygotowany dla słuchaczy przez dość pokaźną gromadę zawodników wytwórni StoProcent. W wesołym refrenie raperzy zachęcają, by słuchać numeru nie tylko w święta, bo w końcu „u nas święta trwają cały rok, cały rok, stary…”

4. Słoń/Mikser – Święta 2009

Na liście nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnego twórcy horrorcore’u na rodzimym podwórku. Rzecz jasna utwór „Święta 2009” nie jest może właściwą pozycją, by wprowadzić świąteczną atmosferę przy stole wigilijnym. Dostarczy jednak mocnych wrażeń tym słuchaczom, którzy po raz pierwszy go odpalą.

5. PDG – Kolęda

We wish you a merry christmas, we wish you… Dobra, to chyba jednak nie tak leciał ten numer. Jak brzmi opis kawałka, „przedstawiciele legendarnej formacji PDG (w składzie: Rafi, Koni, Sheller, Qlop, Gural, Ramona, Bubel, oraz Matheo na bicie) nagrali chyba najbrudniejszą i najbardziej nieprzewidywalną kolędę w historii polskiej piosenki okolicznościowej”. Trudno się z nim nie zgodzić.

6. Michał Urbaniak feat. donGURALesko – Świąteczna Serenada

Michał Urbaniak informował, że od lat chciał nagrać świąteczną płytę, a prace nad kolejnym albumem Urbanator Days stały się idealnym pretekstem, by nawiązać współpracę z donGURALesko. Efektem było powstanie Świątecznej Serenady, od której bije gwiazdkowa aura – mimo że w teledysku nie uświadczymy nawet płatka śniegu.

7. Eripe – Wigilia

Numer reprezentanta patokalipsy z 2012 roku to w oczach wielu na pewno świąteczny klasyk. Choć dzisiaj aktywność muzyczna Eripe spędza sen z powiek jego słuchaczom, pozostawił po sobie wiele utworów, do których mogą wracać. Jednym z nich jest „Wigilia”, utwór utrzymany w stylistyce równie drastycznej, co zaprezentowany przez Słonia. Nie puszczajcie mamie i babci przy stole.

8. 52 Dębiec – Kryszmas Alkoholis

Po usłyszeniu tego numeru nie będziecie mogli już bez skojarzeń włączyć „Jingle Bells”. Zsamplowanie znanego utworu związanego ze Świętami posłużyło Poznaniakom do stworzenia wesołego kawałka. Motyw łączący Święta z alkoholizacją służy za idealny soundtrack pod pasterkowe spotkanie w gronie przyjaciół.

9. Paktofonika – Chwile Ulotne

Łączenie twórczości Magika ze Świętami Bożego Narodzenia nie jest niestety spowodowane muzycznymi walorami. Ciężko jednak go z nimi nie kojarzyć, bo weteran polskiego rapu postrzegany przez wielu w roli legendy popełnił samobójstwo 26 grudnia 2000 roku. To właściwy moment, by oddać mu hołd i docenić ulotność mijających chwil.

fot. @ciociaewaaa_foto

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

ADM, Wac Toja, Bonson, Deys i Koldi też na Hotel Maffija 3. Wjechał mocny „Pomnik”!

No i mamy czwarty klip z projektu "Hotel Maffija 3"! Od samego początku mamy...

Malik Montana X Pappaisjappa „Die For Me” – kolejny klip tego duetu

Po około dwóch tygodniach od singla "St. Tropez", ponownie wjechał duet Malik Montana X...

Żabson, Jacuś, Tomb – dzieje się w Hotel Maffija 3!

Projekt Hotel Maffija 3 wystartował. I to z grubej rury! Trwa atak materiałów video...

Sokół na 40-leciu zespołu Fasolki: „Jakby mi ktoś powiedział jakiś czas temu, że…”

Sokół pojawił się na wyjątkowym wydarzeniu, które wywołało spore poruszenie. Mowa o 40-leciu istnienia...

„Uwolnić Bonusa” – kilku gości, syn Bonusa RPK dograł zwrotkę, 2 mln na liczniku

Nowy projekt o nazwie "Uwolnić Bonusa" autorstwa Czerwina TWM wzbudza duże zainteresowanie na polskiej...

Sir Mich, Wini, Jakub Grabowski „Moi kumple” – satyra, fetysze [VIDEO]

Sir Mich z nowym kontrowersyjnym singlem. Genialny producent nie przestaje zaskakiwać. Po świetnie przyjętym...

Jacuś „Ballada o Żonie” – to zdecydowanie nie jest trap…

Jacuś to artysta, którego nie sposób zaszufladkować gatunkowo. Nieoczywisty styl wszechstronnego artysty, który po...

Kubańczyk X Mr. Polska „Milioner” – sprawdź klip z „W zeszłym roku”

Jaki wpływ na życie uczuciowe ma popularność? Jak wygląda poszukiwanie miłości w świetle show-biznesowych...

Pęku „VETO4EVER” – znamy kolejnych gości na płycie, lista się wydłuża

Legendarna postać kieleckiej sceny pracuje nad projektem "VETO4EVER". Ostatni swój materiał wydał w 2021...