Zakończyły się zdjęcia do najnowszego klipu promującego album „Ludzie chmur” Skorupa & JazBrothers. Wideo towarzyszyć będzie utworowi „Chłodny front” z udziałem Meli Koteluk. Premiera obrazka już w marcu na MaxFloRecTV. Na Facebooku MaxFloRec dostępne są pierwsze zdjęcia z planu.

Od kilku tygodni na sklepowych półkach oraz w sieci dostępny jest 5. album niekonwencjonalnego rapera Skorupa. „Ludzie chmur” to płyta w całości wyprodukowana przez duet JazBrothers. Już w dniu premiery (27.11) trafiła ona do odsłuchu na MaxFloRecTV. Poza dotychczasowymi singlami, „Zagubioną autostradą” (SPRAWDŹ!) i „Drzewem” (SPRAWDŹ!), sporą popularnością cieszy się utwór „Chłodny front” z udziałem samej Meli Koteluk.

„Dobrze dobrane i starannie pocięte sample JazBrothers dodatkowo podkreślają instrumentaliści – ile życia potrafią wprowadzić, najlepiej ukazują saksofony Pawła Pieca w trzech utworach czy >>Chłodny front<< z Tomaszem Krawczykiem (klawisze, gitara) i Jarosławem Spałkiem (trąbka). Ten zresztą numer o wyraźnie akustycznym zabarwieniu przynosi jedną z ciekawszych i najbardziej zaskakujących kooperacji w rapowym światku tego roku, bowiem Skorup spotkał się tutaj z samą Melą Koteluk, a współpracy tej można tylko przyklasnąć” – pisze Jacek Baliński na T-Mobile-Music.pl (źródło: www.t-mobile-music.pl). Na łamach Interii w recenzji Krzysztofa Nowaka czytamy: „(…) Czyli taka, która potrafi zrobić to wolno, która może połączyć lirykę Skorupa z chrypliwym śpiewem Meli Koteluk, która wie, jak nie urżnąć samplowi jaj, ale i nie żerować na jego chwytliwości, która wreszcie potrafi uderzyć się w pierś i poprosić o pomoc muzyków dęciakowych, smyczkowych i strunowych” (źródło: muzyka.interia.pl).

– Na „Chłodny front” jako na singiel stawialiśmy od samego początku. Ten utwór zwrócił naszą uwagę, kiedy Skorup zaprezentował nam jeszcze surowy materiał na płytę – mówi Rahim, wydawca „Ludzi chmur”. – Bardzo cieszą nas pozytywne recenzje słuchaczy, w tym dziennikarzy. Mamy nadzieję, że równie co sam utwór, odbiorcom do gustu przypadnie także towarzyszący mu klip – dodaje.

Za realizację wideo odpowiada grupa filmowa AG Studio. Za obiektywem stanął Adam Gawenda odpowiedzialny m.in. za wizualizacje takich utworów, jak: HabitatPokahontaz, Otwórz szeroko oczyJareckiego & BRK, „Desperado2Pokahontaz z Buką i Kleszczem, Jutro nadchodzi zawszeK2 czy hit internetu, 1 momentK2 z Buką.

Jak się okazuje, Skorupa i Melę połączył ich wspólny znajomy muzyk i… radio. – Pewnego dnia napisał do mnie Tomasz „Serek” Krawczyk, gitarzysta z zespołu Meli. Tomek usłyszał w Kampusie (Akademickie Radio Uniwersytetu Warszawskiego – przyp. red.) moje nagrania. Spodobały mu się teksty utworów i postanowił mnie za nie pochwalić. W odpowiedzi zaproponowałem mu gościnny udział na „Ludziach chmur”. Zapytałem, czy nie przekazałby zaproszenia również Meli – opowiada Skorup. – Lubię nieoczywiste połączenia w muzyce, więc nie ukrywam, że bardzo zależało mi, by doszło do tej współpracy. Muzycznie wsparł nas jeszcze Jarek Spałek, który dograł trąbkę.

Zdjęcia z planu klipu do „Chłodnego frontu” dostępne są na Facebooku MaxFloRec: KLIKNIJ!

Efekty współpracy Skorupa, duetu JazBrothers, Meli Koteluk, AG Studio i MaxFloRec światło dzienne ujrzą w marcu br. Aby być na bieżąco, najlepiej subskrybować kanał MaxFloRecTV w serwisie YouTube (kliknij TUTAJ!)

Dwupłytowy album „Ludzie chmur”, z którego pochodzi powyższy singiel, cały czas zamówić można m.in. na sklep.maxflo.pl

 

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ