Informujemy na rap-news.eu, iż jutro (18.02.2016) swój koncert w Łodzi zagra ekipa DOPE D.O.D.! Tym samym oficjalnie otworzą trasę koncertową zorganizowaną po całej Polsce. Pojawią się również w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. 

Na scenę wdarli się szturmem w 2011 roku, publikując video do kawałka “What Happened”. Teledysk spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno krytyki, jak i publiczności, umożliwił też zespołowi współpracę z Seanem Pricem i Simonem Rooflessem. Klip zobaczył też Fred Durst i dzięki temu Dope D.O.D. ruszyło w trasę po Europie razem z Limp Bizkit.

W tym momencie Dope D.O.D. mają na koncie trzy albumy – debiutancki “Branded” z 2011 roku, “Da Roach” z 2013 roku i “Master Xploder” z 2014. W lutym 2015 zespół wydał swój najnowszy materiał – “The Ugly EP”. W produkcję materiału zaangażowani byli m.in. legendarni drum’n’bassowi producenci Black Sun Empire i Posij. Na płycie gościnnie pojawia się też Redman. Nie brak tu także polskiego wkładu – w jednym z numerów słychać Małpę, Miuosha i Wuzeta.
Warto dodać, że obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, a pod koniec 2015 roku można spodziewać się pierwszych efektów aktualnych wysiłków w studio.

Skład występował już na scenach najważniejszych festiwali europejskich (Dour, Lowlands, Hip Hop Kemp, The Great Escape, Sziget) i amerykańskich (SXSW, CMJ), a także w klubach największych miast całego świata. W Polsce zobaczyć ich można było w 2015 roku na festiwalach Hip Hop Projekt Ełk i Polish Hip Hop Festival w Płocku. Zimą 2016 raperzy wrócą do Polski

TIME TABLE NA KONCERT:
22:00 – Otwarcie bramek
22:30 – FLINT
23:15 – BEATSIDE
23.30 – DOPE D.O D. !!!!!!!
01.00 – AFTERPARTY ( Drum & Bass Łódź )

BILETY DOSTĘPNE NA BRAMCE KLUBU W DNIU KONCERTU!

SUPPORT:
FLINT – urodzony 31.05.1989 w Warszawie jest młodym raperem i utytułowanym freestyle’owcem, który na rynku muzycznym zadebiutował w 2010 roku albumem Czarny Charakter.Sukces wydanego własnym sumptem nielegala przełożył się na podpisanie przez artystę kontraktów sponsorskich i fonograficznych, które poskutkowały wydaniem kolejnych albumów w uznanych wytwórniach, takich jak Fonografika (Warszawskie ZOO – 2012), czy Koka Beats (Stary, dobry Flint – 2013; Zła sława – 2014).

BEATSIDE – czyli Bolan, Deser, Emeren, Qla – beatboxowi reprezentanci Polski w kategoriach Tag Team oraz Crew battle. Na scenie pojawili się w 2013 r. Każdy z osobna przez ponad dekadę udoskonalał swoje umiejętności w dziedzinie beatboxu oraz jest utytułowanym zawodnikiem wielu prestiżowych bitew beatboxowych m.in. WBW, SCABB, Giżycko Hip-Hop Festiwal.
Występowali u boku takich artystów jak: O.S.T.R., DJ Haem, Hades, JWP, Sokół, DJ Kebs, donGURALesko, Dub FX, Killa Kela, Green, PMM, Big Cyc, Pih, Abradab, Gooral i wielu innych.

Start: 22:00
Bilety: 45 / 50 pln dostępne:
Hempszop Łódź ul. Nawrot 8
Sklep Street Wear – Sukcesja,ul Politechniki 1
XenoN shop, ul. Wrzosowa 4
oraz poprzez strone www.042city.pl