fot. @KaliGanjaMafia

„Droga koguta” – to drugi (po „Yakuzie” z Majorem SPZ), a zarazem singiel promujący drugie tegoroczne wydawnictwo Kaliego. Jak już spora część z Was wie, raper postanowił połączyć swoje siły z producentem – FLVWLXSS, to właśnie on jest odpowiedzialny za warstwę muzyczną wszystkich utworów. Sklepowa premiera najnowszego albumu zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku.

O klip zadbała ekipa 9LiterFilmy.

Po platynowym sukcesie „V8T” duet Kali/FLVWLXSS ponownie łączy siły by z totalnego zaskoczenia zaserwować słuchaczom kolejny wspólny album i to jeszcze w 2019 roku!

„Droga koguta” to jedenaście premierowych utworów, w których po raz kolejny mieszają się doświadczenie i uliczny sznyt Kaliego ze „świeżym uchem” Flvwlxssa. Ta pieczołowicie wyprodukowana kompozycja, inspirowana kulturą wschodu i dźwiękami orientu, łączy w naturalny sposób sample rodem z chińskich filmów z nowoczesnymi podziałami perkusyjnymi i mocą 808.

Teksty Kaliego, jak tytułowy kogut, mają ostry pazur a sam autor wypowiada się bezpretensjonalnie, rozliczając resztki niedopowiedzianych spraw, czyniąc „Drogę Koguta” agresywnym uzupełnieniem wydanego wiosną „Chudego Chłopaka”. Droga Koguta to również kooperację z gośćmi, wśród których nie zabraknie starych dobrych znajomych szefa Ganja Mafii, jak również zaskakujących, niemal międzypokoleniowych pomostów, potwierdzających miałkość podziału na nową i starą szkołę.