Czy Popkiller to tak naprawdę „POP KILLER”?

Współzałożyciel, oraz redaktor naczelny portalu Popkiller.pl, w rozmowie z www.fpiec.pl stwierdził, iż: „Słuchacz hip-hopu już nie musi się różnić od słuchacza elektroniki„.

Mateusz Natali uważa, że: „do wzrostu zainteresowania gatunkiem przyczynił się też pędzący i powszechnie dostępny internet. Doprowadziło to do przenikania się środowisk. Słuchacz hip-hopu już nie musi się różnić od słuchacza elektroniki, co widać na takich festiwalach jak Open’er. Pojawiły się postaci typu Gimper czy Multi – vlogerzy, którzy zaczęli pokazywać swój rap mając już popularność zdobytą w inny sposób, a ich nagrania notują dużą liczbę odsłon„.

Czy wzrost popularności hip-hop’u jest zależny od bandy Youtuberów i przypadkowych(!) słuchaczy? Czy Youtuberów w ogóle można nazwać raperami? Czy masa nałożeń efektów auto-tune, potrójne, poczwórne rymy oddają kwintesencję polskiego(!) rapu? Zapraszamy do przeczytania felietonu napisanego przez naszego redaktora – Marka Kurzelewskiego „O pseudoraperach w Internecie…”:

RAP FELIETON #7: O pseudoraperach w Internecie…

Darmowy licznik odwiedzin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ