fot. kadr z „Let Me See”

Według dokumentów sądowych złożonych 25 czerwca, DJ Paul i Juicy J wnieśli pozew o naruszenie praw autorskich, przeciwko $uicideboy$ – za: nielegalne pobieranie i kradzież 35 utworów należących do Three 6 Mafia. Warto dodać, że obydwie grupy współpracowały ze sobą w przeszłości. 

W dokumentach sądowych, prawnicy Three 6 Mafii twierdzą, że: $uicideboy$ nielegalnie użył elementów piosenek takich jak: „Mask and Da Glock”, „Mafia Niggaz (Yeah Hoe)” i „Smoked Out, Loced Out”; aby „czerpać zyski z oryginalnego brzmienia Three 6 Mafia i ciężko wypracowanego sukcesu w branży hip-hopowej„.

Dla porównania – $uicideboy$ wydał utwory zatytułowane „Ma$k and da GlocK”, „Smoked Out, Loced Out” i „BREAKDALAW2K16″. Wszystkie z wymienionych powyżej utwór, posiadają te same instrumentale, co utwory Three 6 Mafii.

Piosenki, które naruszają prawo autorskie, zgromadziły miliony stream’ów na YouTube, Spotify, Soundcloud i Apple, za które otrzymali tantiemy” – czytamy w jednej z części dokumentu.  Juicy J i DJ Paul oczekują odszkodowania w wysokości 1 200 000 USD na rzecz: „odszkodowania wyrównawczego i rzeczywistego; w tym dochody z tytułu naruszenia, w kwocie przekraczającej 1 200 000 USD oraz 5 250 000 USD na odszkodowania ustawowe„.

$uicideboy$ zaprzecza oskrażenią, że nielegalnie z-samplował, ukradł lub naruszył którąkolwiek z 35 piosenek Three 6 Mafii; w aktach sądowych złożonych 28 sierpnia. Duet z Nowego Orleanu zaprzecza również, jakoby Juicy J i DJ Paul byl właścicielami praw autorskich większości piosenek, o których kradzież są oskarżani Ruby i Scrim.

Ruby i Scrim twierdzą, że Juicy J nigdy nie zapłaciła im: żadnych opłat, tantiemów ani innych rekompensat za ich usługi produkcyjne, niepublikowane bity i twórczy wkład w mixtape’y – „Juicy Highly Intoxicated” i „shutdafuckup”. Duet twierdzi również, że nigdy nie podpisano jakiegokolwiek dokumentu dającego prawo do usług produkcyjnych.

Według $uicideboy$ – Juicy J wyraził ustną zgodę na wszelkie zgłoszone sample Three 6 Mafia; rzekomo używanych przez $uicideboy$, w zamian za ich usługi produkcyjne, niepublikowane bity i twórczy wkład w dwa mixtape’y Juicy J’a .

W 2017 roku Juicy J powiedział, że tworzył mixtape z $uicideboy$ i dość często przebywał z nimi w studiu. Juicy J i $uicideboy$ udostępnili wcześniej zdjęcia ze swoich wspólnych sesji nagraniowych w mediach społecznościowych. 

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ