fot. kadr z klipu

Tuż po ogłoszeniu „Magenta Tour”, Pezet prezentuje kolejny teledysk promujący album „Muzyka Współczesna”. Klip zrealizowano do utworu „Magenta”.

  • Wiedziałem, że chcę nagrać kawałek o relacjach z dziewczynami, ale taki luźny, o nocnym życiu. Roboczy tytuł tego tracku to „Dziewczyny z różowymi włosami”. Tak się złożyło, że moje relacje osobiste zmieniały się często na przestrzeni ostatnich lat. Żartowaliśmy z kolegami, że to będzie numer o troszkę przedwczesnym kryzysie wieku średniego, a finalnie wyszedł dość chyba plejerski, nocny, imprezowy i dość chyba narkotyczny kawałek.
    Jestem z niego bardzo zadowolony, mimo, że prace nad nim trwały bardzo długo i przebrnęliśmy przez kilka wersji refrenu zanim zdecydowałem się ten, który słyszycie.
    Może w dzisiejszych czasach robienie klipów do już znanych singli nie jest popularne, ale bardzo chciałem zrealizować klip do tego numeru, w którym zobaczycie moje zajawki. Oglądajcie zatem „Magentę” i widzimy się na Magenta Tour. – mówi Pezet.

W ramach Magenta Tour Pezet wystąpi w 4 miastach:

  • 22 lutego – Gdynia – Gdynia Arena
  • 6 marca – Katowice – MCK Katowice
  • 10 marca – Wrocław – Hala Stulecia
  • 5 kwietnia – Warszawa – COS Torwar

Przedsprzedaż biletów na Magenta Tour dla użytkowników Allegro Smart! ruszy 13 stycznia o 10:00. Regularna sprzedaż ruszy na www.ebilet.pl 14 stycznia o 10:00.

Najnowszy album Pezeta „Muzyka Współczesna” ukazał się 27 września 2019 roku. Płyta bardzo szybko pokryła się platyną. Wydawnictwo znalazło się również w czołówkach rankingów najlepszych płyt 2019 roku.