fot. kadr z klipu

Świat nie ma sensu. Trzeba mu go nadać samemu” – cytat zaczerpnięty z filmu „Symetria” wprowadza w świat najnowszego klipu Pezeta do utworu „Piroman”. Obraz zrealizowany na taśmie 35 mm utrzymany jest w stylistyce klasycznych rapowych klipów lat 90-tych. To już trzeci z serii teledysków promujących Projekt Tymczasem, sponsorowany przez markę EB. Sam utwór jest reinterpretacją numeru Żabsona, a za oprawę muzyczną odpowiada Steez z duetu PRO8L3M.

Wygraj wejściówki na koncert ‚Projekt Tymczasem’: Sokół, Pezet, Sitek, Żabson i goście [KONKURS]

W klipie bardzo istotne było kadrowanie i sięgnięcie po klasyczne sceny rapowane. Te zabiegi pozwoliły stworzyć niezwykle plastyczny obraz nawiązujący stylistyką do lat 90-tych. – Pezet wiele lat temu poszedł na żywioł wybierając rap – mówi Filip Bartczak, reżyser klipu. – W moim odczuciu utwór „Piroman” mówi o tym jak to jest, kiedy kładzie się wszystko na jedną kartę. Paweł robi to łapiąc za mikrofon. Wtedy symbolicznie podpala wszystko dookoła, bo wówczas cała reszta przestaje dla niego istnieć – dodaje. Symbolika ognia towarzyszy zresztą Pezetowi od samego początku jego kariery. W 1998 razem z Onarem założył legendarny już zespół Płomień 81, w którym artysta oficjalnie zadebiutował na hip-hopowej scenie.

Teledysk powstał do reinterpretacji utworu „Piroman” w oryginale rapowanego przez Żabsona, a za nową wersję kawałka odpowiadają Pezet oraz Steez. Teledysk wyprodukowała Papaya Films, za postprodukcję odpowiedzialne było studio Lunapark.

Nowy klip można obejrzeć na stronie www.projekttymczasem.pl oraz na youtube’owym kanale Koka Beats. Prace nad aranżacją utworu zostały zaprezentowane w trzecim odcinku formatu „docuseries”, w którym Steez ukazuje kulisy projektu. Wszystkie odcinki dostępne są na stronie www.projekttymczasem.pl oraz na kanale YouTube nigdystopTV. W ramach Projektu Tymczasem powstanie jeszcze jeden klip – do nowej aranżacji klasycznego numeru Pezeta „Ukryty w mieście krzyk” w wykonaniu Żabsona. Swoją premierę miały już teledyski do kawałków „Chcemy być wyżej” Sokoła oraz „Mogę wszystko” Sitka.

Nowe wersje wybranych utworów oraz teledyski zapowiadają niezwykłe wydarzenie – Projekt Tymczasem, który 6 października odbędzie się na deskach krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu Sokołowi, Pezetowi, Żabsonowi i Sitkowi towarzyszyć będzie jeszcze dziewięciu czołowych przedstawicieli rodzimego hip-hopu – w Krakowie pojawią się: Białas, Falcon1, Otsochodzi, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi.

Wyłącznym sponsorem wydarzenia jest marka EB. 

Więcej informacji na: www.projekttymczasem.pl

Credits:
Lyrics: Pezet
Music: Steez83
Scratches/Cuts: Steez83
Mix/Mastering: Rafał Rafix Smoleń
Executive Producer: Piotr Szulc, Pezet

Written & Directed: Filip Bartczak / Point Of You
Director Of Photography: Piotr Uznański / Hart Warsaw
Photographer / Static shots: Grześ Czaplicki / Bulletproof Warsaw
Production Company: Papaya Films
Executive Producer: Kacper Sawicki, Paweł Bondarowicz
Producer: Marta Kocher
Line Producer: Ola Pudło
Production Manager: Dorota Bafi Świderska
Production Assistant: Aleksandra Krzykowska
1st AD Katarzyna „Pysia” Pyszyńska
1st AC: Zbigniew Szukała
Film Loader: Piotr Kozłowski
Video Assist: Adam Narczyński
Steadicam Operator: Adam Mendry, Assist: Marcin Przywara
Camera Equipment: Panavision Poland
Gaffer: Łukasz Carek
Electrics: Łukasz Gaweł, Kamil Marczewski
Equipment: Luks Film
Grips: Tomasz Grzywka Grzywacz, Robert Szymański
Propmaster: Sebastian Poźniak
Stagehand: Piotr Dzbanek Włodarczyk
Costumes: Maciej Dąbroś, Assist: Roberta Borowiec
Make-up & Hair: Aleksandra Foka Przyłuska, Assist: Monika Gałecka
Security: Zbigniew Czacha Cichecki
Postproduction House: Lunapark
Postproduction Manager: Kaja Juszczakiewicz
Edit: Tomek Bochniak
Grade: Ania Sujka
Online: Franek Jankowski
Cast: Paweł Pezet Kapliński, Mateusz Żabson Zawistowski, Gamou Fall, Adam Kaszewski, Krystyna Ziółek, Marta Gajewska
Film Stills: Katarzyna Mikołowicz
Spacial Thanks: Kajetan Plis, Krzysztof Stelmach, Małgorzata Roguska WFDIF, Zakład Techniki Zdjęciowej

Idea: VML
Executive Creative Director: Dawid Szczepaniak
Creative / Art Director: Robert Antolak
Creative / Copywriter: Damian Kitowski
Producer: Anna Kwiat, Mateusz Wojnarowski

Projekt Tymczasem – event idea and production: Agencja LIVE
Client: Grupa Żywiec / EB

EB to legendarne piwo, w latach 90-tych jedno z najpopularniejszych w kraju. Ma wyjątkowy orzeźwiający smak, złocisty kolor i przyjemną goryczkę. W 2015 r. Grupa Żywiec zdecydowała o przywróceniu marki na polski rynek.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych, 15 marek i 40 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados) oraz polskich piw specjalnych (Żywiec Porter, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec APA, Żywiec Sesyjne IPA, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r. Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl