fot. mat. pras.

Najnowszy solowy album Bonsona, „Królu Złoty”, od piątku 27 marca dostępny jest w sklepach i serwisach cyfrowych.

  • Najlepsze kawałki powstawały, kiedy coś odje*. (…) Chyba też po raz pierwszy aż tak katowałem swoich znajomych nagraną płytą. Przez trzy czy cztery miesiące słuchaliśmy jej co weekend i naprawdę jaram się tymi numerami. – tak o wydawnictwie opowiada artysta w rozmowie o swoim wydawnictwie.

„Królu Złoty” to ironiczne odwołanie do osobowości Bonsona. Artysta znany jest z dość hulaszczego trybu życia, sukcesywnie jednak w jego życiu następuje stabilizacja. Stara się opierać pokusom, mimo to demony często czekają za rogiem i nie zawsze udaje się odeprzeć ich atak. „Król się bawi, złotem płaci”, ale czy wszystko złoto, co się świeci? Czy wszystko jest tak kolorowe i fajne jak się wydaje?

  • To jest solówka, więc mogę sobie pozwolić na wszystko. Korzystam z tego, bo byłbym głupi, gdybym tego nie robił. Bo co, słuchacze się ode mnie odwrócą? Musiałbym chyba odwalić naprawdę frajerską akcję. Kombinowanie może się nie spodobać, ale nie będzie też budzić nie wiadomo jakich reakcji. – rozmowa z Krzyśkiem Nowakiem dla newonce

Jak zapowiedział sam raper i wytwórnia Def Jam Recordings Poland, najnowsze wydawnictwo Bonsona to jego najbardziej nieoczywista produkcja. W wersji preorderowej składa się z 11 utworów oraz dwóch bonus tracków. Artysta nie współpracował jeszcze przy żadnej swojej płycie z tyloma producentami, co pokazuje tylko szeroki przekrój albumu.

Krążek promowały single „Najlepsze rzeczy”, „Złap mnie” i „Bracie mój” ft. Deys & Szpaku.

Pełna tracklista albumu „Królu Złoty”:  
1. Najlepsze rzeczy (prod. ClearMind)
2. Nikt Tu ft. Dj TE (prod. AWGS)
3. Zepsuty (prod. AWGS)
4. Szminka na szkle (prod. SoulPete)
5. Bracie mój ft. Szpaku, Deys (prod. Ramzes)
6. Mama Tried Her Best ft. Tymek (prod. AWGS)
7. Mała Lady Punk (prod. Ramzes)
8. Złap mnie (prod. Pelo)
9. Vibe killer ft. Skip (prod. Barto’cut12)
10. Aha
11. Noc Polarna ft. Roma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ