fot. @ciociaewaaa_foto

Pezet i Onar odsłonili kulisy powstania kolejnego utworu z długo oczekiwanej płyty „Szkoła 81”, która niedawno ujrzała światło dzienne. Tym razem reprezentanci składu Płomień 81 opisali „20 to już nie 04” na bicie Oera.

  • Chcieliśmy zrobić oldschoolowy numer na naszą płytę. Jeden, taki serio oldschoolowy, z fajnie wyprodukowanymi wokalami i z bitem, który będzie brzmiał jak w 90-tych, który będzie miał to coś, będzie kreatywny. Dokładnie taki bit podesłał nam OER. Po tym jak nagraliśmy wokale i refren i odsłuchaliśmy pierwsze miksy, stwierdziliśmy, że do tego numeru, aby był kompletny, niezbędny jest dj. Odezwaliśmy się do Dj Flipa. Czuć w tym, co zrobił wielką zajawkę rapem. Tak powstał numer „20 to już nie 04”. Warszawski Ursynów ta rzecz tu się dzieje… – napisał Onar.
  • Onar puścił mi ten beat już ze swoją zwrotką. Zamiotło mnie to. Fajnie było wrócić do oldschoolu, ale co ciekawe było to w sumie nawiązanie do czasów starszych niż te w których my zaczynaliśmy. Z polskiego rapu przypomniało mi się pierwsze Wzgórze czy nawet Scyzoryk, a zza oceanu kawałki typu wczesny Cypress Hill czy House of Pain. W każdym razie obaj w rezultacie położyliśmy tam zwrotki mocno staroszkolne, a mimo tego, oraz tego że beat ma również wydźwięk mega oldschoolowy, kawałek wyszedł według mnie bardzo świeżo. Zresztą brzmienie najntisowe jest zawsze aktualne.
    Co więcej, przecież ten kawałek jest też odniesieniem do innego naszego wspólnego numeru z płyty Onara.
    – przekazał z kolei Pezet.

Jest to Wasz ulubiony kawałek ze „Szkoły 81”? Dajcie znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ