fot. @ciociaewaaa_foto

„Instrukcja Obsługi Wersów” – to najnowszy projekt nagrany przez MSD, klasyczny rapowy duet: MC + producent. Co ciekawe, powstał on w ponad tydzień, a wszystkie utwory zostały zrealizowane w noc sylwestrową (z wyjątkiem dwóch kawałków) w Będzie Siedziało Studio.

Singlem otwierającym promocję tego projektu jest „1,8 litra”, do którego warstwę muzyczną przygotował nieodłączny element MSDDechu.

Z okazji tej premiery, postanowiliśmy porozmawiać chwilę z autorem „IOW”.

 • Była „Instrukcja Obsługi Świrów” O.S.T.R.-a, a teraz jest… „Instrukcja Obsługi Wersów”. Rozumiem, że wcielisz się w rolę nauczyciela/eskperta?
  MSD: Co do tytułu EP’ki, to powstał spontanicznie jakoś 30 albo 29 grudnia, bo 31.12 już byłem w Będzie Siedziało Studio i nagrywałem. Zapomniałem nawet, że Adam ma podobny tytuł swojego projektu (śmiech). Tytuł całej EP’ki miał nawiązywać do mojego warsztatu technicznego, który niewątpliwie jest wiodącym i spójnym punktem na „IOW”.
 • Singlem otwierającym promocję EP’ki jest „1,8 promila”, czyli utwór, który widnieje jako numer 1 na trackliście. Zawsze ciekawi mnie to, czym autor kieruje się wybierając pierwszy singiel. Jakimi kryteriami Ty się kierowałeś?
  MSD: Hmm… Tutaj nie było żadnej logiki. Usiadłem, zapaliłem wąsa i ułożyłem je tak, jak wtedy mi się podobało. Tak jak mówiłem, ten cały projekt, to jeden wielki spontan. Teksty napisane w 9 czy 10 dni, bity w większości znalezione w internecie. A fakt, że ani ja, ani mój przyjaciel Adrian (właściciel Będzie Siedziało Studio) – nie mieliśmy planów na sylwestra, zrodził się w naszych głowach pomysł, by właśnie w ten dzień to nagrać.
 • Przy tym projekcie podjąłeś współpracę z Małachem i Rufuzem. Będzie on promowany na kanale YouTube warszawskiego duetu. Jak to się stało, że wzięli Cię pod swoje skrzydła? Przypomnijmy jeszcze, że pod koniec ubiegłego roku ukazały się tam Twoje dwa klipy, zrealizowane do takich utworów, jak: „NIKE NIE FILE” i „CYTRYNOWE WIADRO/DECHOWANIE”.
  MSD: Z chłopakami poznałem się trochę wcześniej, bo przy okazji ich premierowego koncertu w Iskrze (27.09). Tam zagraliśmy support, który naprawdę im się spodobał. No i tak od słowa do słowa, pierwszy teledysk trafił na kanał MR. Dla mnie to naprawdę mega sprawa, bo sam osobiście jestem wielkim fanem ich twórczości i w życiu bym się nie spodziewał, że nasze rzeczy będą kiedykolwiek sygnowane logiem MR.
 • A źółta kolorystyka EP’ki ma jakieś ukryte znaczenie?
  Kolorystyka nie ma żadnego znaczenia. Cała koncepcja EP’ki powstała na kanapie w studio po paru dobrych wąsach. Ja sam miesiąc temu nie miałem pojęcia, że coś takiego zrobimy (śmiech).
 • Raczej nie jesteś tym raperem, który chowa głowę w piasek, boi się opisywać, a następnie publicznie przedstawiać swoje poglądy i punkty widzenia. Czy na „IOW” będzie podobnie, czy łagodniejsza wersja MSD?
  MSD: Od zawsze mówię to, co myślę i tak, jak napisałeś: „nie chowam głowy w piasek”. Będzie tego na pewno jeszcze więcej, albowiem jestem bardzo dobrym obserwatorem, a to co odpier* się obecnie na świecie, w Polsce, czy nawet w tej szeroko pojętej „branży”, to naprawdę niezły kabaret.
  Dzięki RapNews za wywiad i wbijajcie koniecznie na kanał MałachRufuz Official. Niech ta krótka EP’ka będzie kijem w mrowisko przed drugim projektem, nad którym już pracujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here