fot. mat. pras.

Za nim już sukcesy na muzycznej scenie w Holandii. Teraz przyszła pora, aby zmierzyć się z gustami polskich fanów. Jak Mr. Polska sprawdzi się w tym zadaniu? 
Wnioskując po oszałamiająco wysokich liczbach wyświetleń kawałków, które nagrał w duecie z Malikiem Montaną („Jagodzianki”, „Pistolet”), można spodziewać się, że ten raper narobi szumu.

Jego solowy kawałek „Sikam Szampan” również zyskał ciekawość polskich fanów, którzy w samym serwisie YouTube odtworzyli go ponad 12 i pół miliona razy! Mr. Polska postanowił wykroczyć poza dobrze mu znany, holenderski rynek muzyczny i pokazać się fanom z Polski. W realizacji tego celu pod kątem dystrybucyjnym wspomagać go będzie MyMusic.

Wczoraj (04.10) premierę miał jego kolejny numer (wraz z klipem), pt. „Gwiazda”. Jest już dostępny na YouTube oraz w serwisach streamingowych.

Historia Mr. Polski:

Artysta osiągnął wielką popularność w Holandii jako holenderski raper z polskimi
korzeniami i stał się międzynarodowym sukcesem. Jego pierwszy album ukazał się w 2011 roku w Holandii i posiadał dużo hitów takich jak:„Waardevolle Gezelligheid”, „Soldaatie” (gościnny udział Ronnie Flex), „Allermooiste Feestie” (nagrana wraz z Yellow Claw) i o wiele więcej. Jego wciąż rosnąca popularność została uhonorowana międzynarodowymi kolaboracjami, jedna z nich była z marką znanego DJ-a Diplo „Mad Decent” i „Riff Raff”.

Dodatkowo supportowali go tacy artyści jak Diplo, Skrillex, DJ Snake, Carnage czy też inni znani na arenie międzynarodowej artyści. Po tych wszystkich sukcesach zagrał wraz z Major Lazerem na Lowlands Festival w Holandii.

W roku 2018, Mr. Polska wkroczył na inną ścieżkę swojej kariery w wytwórni Noah Art.
Jego projekt „De Sloper” jako pierwszy posiadał polski singiel o tytule „Bye bye”. Była to
pierwsza polska piosenka wypuszczona pod duńską wytwórnią. W 2019 osiągnął sukces na arenie polskiej takimi hitami jak „Sikam Szampan”, „Pistolet” i oczywiście „Jagodzianki”, które nagrał wraz z Malikiem Montaną.

„Jagodzianki” zdominowały listy przebojów przez wiele tygodni i stały się nr. 1 na YouTubie a dodatkowo zdobyły status złotej. Mr. Polska jest aktualnie w trakcie touru po polskich klubach, w których już na samym początku sprzedaży nastąpił SOLD OUT.