Może kawałek? – 7 rapowych numerów o pizzy w dniu jej święta

Dziś tłusto celebrujemy Święto Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzimy 9 lutego, mimo że w kalendarzu odnajdziemy również takie daty jak 17 stycznia czy 31 sierpnia. Mnogość dat nie dziwi – to w końcu kultowe danie, które zdobyło serca ludzi na całym świecie. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku polskich raperów. Zebraliśmy kawałki i wersy, które odnoszą się do pizzy, zdradzając preferencje artystów dotyczące legendarnego placka.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Święto Pizzy – sprawdź tych 7 rapowych numerów

Alkopoligamia – Pizza sport

Zaczynamy z grubej rury od utworu nie tylko poświęconego pizzy, ale również nią zatytułowanego. Skład alkopoligamii zadbał o to, by w każdej zwroce znalazły się liczne followupy dotyczące potrawy. W refrenie skandują, ujawniając swoje preferencje: „Pepperoni, Margarita albo capriccioso Marinara, siciliana, calzone, diavola„.

Holak nawija, że „na melanżu może obrócić też grubsze„, Jordah wrzuca na nie kiełbasę i poczwórny ser, spośród których jeden może się powtórzyć. Wśród swych ulubionych placków wymienia margaritę, funghi rio i pepperoni.

Otsochodzi – Benjamin (Super Supreme Pizza)

Na hitowym „Nowym Kolorze” Otsochodzi znalazł się utwór, łączący w tytule nawiązanie do studolarowego banknotu z pizzą Super Supreme, dostępną między innymi w ofercie Pizza Hut. W jej skład wchodzi mozzarella, wieprzowina, szynka, wołowina i pepperoni.

Otsochodzi nawija, że ma zabawę i zamówił Super Supreme w podobny sposób, co „tani ziomale” 3mc, oznaczające metamfetaminę. Nawiazując do narkomanów, raper wskazuje, że kurierzy jadąc z pizzą pod jego adres, nie potrzebują nawet nawigacji.

Quebonafide feat. Mata – ASPARTAM

  • Jak dom i wakacje, pizza z ananaskiem albo te solone pistacje w Nutelli / Tęsknie za quattro fromaggi z Diavolo. – Wspomniane fragmenty „ASPARTAMU” i „BUBBLETEA” ujawniają preferencje Quebonafide: hawajska i cztery sery. Que poświęcał pizzy wiele innych wersów w swojej twórczości.

W „Odyseuszu” opowiadał, że zajadał pizzę w L’Archette, w BUBBLETEA z kolei nawijał, że tęskni za pizzą w Weronie. Kilka lat wcześniej w numerze „HYPE” padł wers „to kawałek za kawałkiem jak w Pizza Hut„, a w gościnnej zwrotce „Wyjdziesz na dwór?” rapował „kilka Ciechanów i pizze z Diavolo, korzystam z tego z tym piwkiem na molo„. Możemy więc podejrzewać jakimi wyborami najchętniej kieruje się Quebonafide, jedząc pizzę za granicą i w Polsce.

Sitek & Otsochodzi – Mam Chill

Jeśli wziąć udział w reklamie, to tylko zgodnej z twoim światopoglądem – a najlepiej reklamując coś, co kochasz. Całkiem nieźle w tę formułę wpisali się Sitek i Otsochodzi, realizując singiel „Mam Chill” we współpracy z Pizza Hut.

Obok promowania hedonistycznego stylu życia w wymyślnych stylizacjach znalazło się rzecz jasna miejsce na lokowanie produktu. Kogo nie mogło zabraknąć w reklamie Pizza Hut? Oczywiście ziomka ze stosem pizzy wyższym od niego stającego w progu drzwi na planie klipu.

Kaz Bałagane x Belmondo – Variacik

Nie mogło zabraknąć legendarnego duetu, w końcu Belmondo nawet w gościnnych występach wskazuje na zamiłowanie do pizzy. W utworze „pager”, który pojawił się na legalnym debiucie schaftera, otworzył zwrotkę wersem „młody gypsy przede wszystkim se ojebie zara trochę pizzy„.

Z kolei w utworze „Variacik” odnalazł w procesie zamawiania pizzy metaforę. Młody G nawija: „dzwonię po jebanie jak po pizzę, za 5 minut mam taryfę„. Kaz Bałagane z kolei w innym wspólnym numerze „Mam do załatwienia sprawę” nawinął „twoja dupa taka sztuka syta, że ma ksywę pizza„.

Taco Hemingway – Następna stacja

Po dobrze przyjętym „Trójkącie Warszawskim” przyszła „Umowa o dzieło”, na której Taco udowodnił, że nie jest artystą, który chce pozostać znany z jednego projektu. Realizując pierwszy teledysk do „6 zer” wskazał na ambicje podbicia sceny i jest głodny: zarówno sukcesu, jak i pizzy.

Jeszcze hedonistyczne w tamtym momencie podejście do życia znalazło odzwierciedlenie w wersie „kac gigant i pizza na tłustym cieście„. Trudno o łatwiejsze do zidentyfikowania się zestawienie – bo kto zmarnowany po dniu picia nie wcinał na drugi dzień pizzy?

Kizo & Żabson, ZetHa – Puerto Bounce

W numerze „Światła na nas” raper nawijał „nie ma głodu, zaraz wjedzie pizza z szynką crudo. Leżą torby z zakupami, a nie z tanią wódą„. Wkrótce Kizo zadbał o stworzenie własnej kompozycji. W wersji Extra Meat BBQ znajdziecie na niej salami, ser edamski, mozarellę, gotowaną szynkę, papryczki i pieczoną pierś z kurczaka.

  • Pizza na wynosie, kokaina w nosie. Więcej mi przynoście, problem masz, wynoś się – rapował Kizo we wspólnym numerze z Żabsonem i ZetHą, a twórcy pizzy „Sukcesiliana” dostępnej w sklepach takich jak Biedronka i Żabka w całej Polsce nie mogło zabraknąć w zestawieniu.

Zobacz, jak INEE wykonuje hitowy kawałek „Zamiast serca mam granat” z Kiełasem. Na żywo, prosto z Rapnews Studio!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek wytatuował głowę. Najpierw płacze, potem wybucha agresją! [VIDEO]

Popek jest znany ze swojego kontrowersyjnego wizerunku i takich też ruchów. Teraz ponownie postanowił...

Dudek P56 w Alei Gwiazd! Raper wyróżniony, otrzymał własną gwiazdę

Dudek 56 otrzymał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd budowanej wzdłuż Słonecznej Promenady przy kultowej...

Ruskiefajki pracuje nad drugą solową płytą. Wiemy, kiedy wyjdzie!

Ruskiefajki zadebiutowała albumem "Gejsza", który ukazał się w 2022 toku. Dokładniej, miało to miejsce...

Bibič „BALKAN” – powrót rapera, nowy klip. Długa przerwa – jakie plany na 2024?

Po kilku miesiącach przerwy na scenę powraca nie kto inny, jak Bibič. To były...

NOKAUT! Popek przegrał po 27 sekundach – raper komentuje po walce w GROMDA [VIDEO]

Popek zmierzył się w swojej debiutanckiej walce na gołe pięści w federacji GROMDA. Jego...

KęKę „Start” – raper wrócił. Mamy klip i start sprzedaży preorderów

KęKę wypuścił pierwszą odsłonę swojego najnowszego solowego albumu. Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki będzie nosił...

Kizo i Bletka z podwójnym diamentem za „TAXI” 

Utwór "TAXI" wydany przez Kizo i Bletkę osiągnął status podwójnego diamentu i został najczęściej...

Syn Bonusa RPK z solowym albumem. Kubańczyk i Kizo w klipie Dobrego Dzieciaka!

Dobry Dzieciak zadebiutował na płycie "Uwolnić Bonusa", ale… to nie koniec jego działań! Właśnie...

Major SPZ, Kazior, Zdechły Osa u Magiery! Klip „NEONY” już na YouTube

Magiera prezentuje nowy, autorski singiel. Niespełna kwartał po premierze utworu „Serce”, stworzonego wraz z...
bashh obudź się