Mikrofony płoną! – Top 5 nawijek w Rapnews Studio

Kto powalił widzów skillami?

Podczas licznych rozmów przeprowadzonych w Rapnews Studio zdążyliśmy usłyszeć na żywo nawijkę wielu polskich artystów. Część z nich rapowała numery już znane, czasem mieliśmy jednak szansę usłyszeć je przedpremierowo. Każdorazowe podejście do mikrofonu wiązało się jednak ze sprawdzianem umiejętności raperów. Kto z nich wypadł w tym obszarze najlepiej? Wyselekcjonowaliśmy 5 nawijek – dajcie znać, której według Was zabrakło na liście.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Alberto – Dwutakt / GM2L – Szyby

Rzadko się zdarza, by w studio pojawiła się aż tak liczna ekipa. Co się wtedy nie działo… „Dwutakt” nawinięty przez Alberto, snippet długo wyczekiwanego numeru „Szyby” w postaci refrenu i cała ekipa GM2L bujająca się do nawijki. No, prawie cała. Diho pozostał co prawda na krześle, ale swoim stanem i tak zdołał wzbudzić ogólną wesołość publiki.

Film został wyświetlony ponad 180 tysięcy razy. Warto też nadmienić, że stream z udziałem GM2L pozostaje najczęściej oglądanym filmem na kanale rapnews. Do dzisiaj zanotował ponad pół miliona wyświetleń, ale nic dziwnego – ciężko o gęstszy klimat UK drillu niż ten zarejestrowany podczas wizyty Malika i jego podopiecznych.

Tau – Kiedy płynie łza

Tau z kolei nawinął u nas niepublikowany numer wypełniony emocjami, metaforami i świetnym operowaniem wokalu na refrenie. „Kiedy płynie łza” na żywo zostało odtworzone ponad 400 tysięcy razy – i choć film opublikowany został blisko dwa lata temu, pozostaje najpopularniejszą nawijką zarejestrowaną w Rapnews Studio.

Siwy i Ola po zakończeniu nawijki zareagowali na utwór krótkim, ale treściwym „wow”. Słuchacze także docenili tematykę i wykonanie numeru – znaleźli się wśród nich tacy, którzy po usłyszeniu utworu z miejsca kupili płytę. Tak to się robi!

Peja/Slums Attack – Taran

Ekspresja zaprezentowana przez Rycha podczas wykonywania zwrotek wskazuje, że od początku wizyty w studio rozpierała go chęć rapowania. Dynamiczne wersy na zwrotkach i podkreślenie mocy refrenu stylizowaną chrypką znalazło uznanie wśród słuchaczy. Efekt? Ponad 200 tysięcy viewsów.

W komentarzach przewinęły się nawet opinie, że zarejestrowana nawijka przebija brzmieniem oryginał. Jeśli raper jest w stanie zostawić takie wrażenie podczas rapowania na żywo, to znaczy, że musiało być grubo.

Wini, Mops i Siwydym

Czym byłoby rapnews, gdyby nie świadomość, że nad naszą drużyną sprawuje ktoś, kto zna się na rzeczy? Chociaż pierwsze skrzypce we wspólnej nawijce gra Mops, a Wini stał się humorystycznym wypełnieniem, to ignorancją byłoby zignorowanie skillsów Siwydyma. Celne punchline’y i robiące wrażenie przyspieszenia zaowocowały blisko 150 tysiącami wyświetleń pod filmem.

Filipek – W moim świecie

To właśnie w naszym studio po raz pierwszy słuchacze mieli szansę poznać utwór, do którego jak później się okazało dograł się Kacper HTA. Trzeba przyznać, że potrafił zbudować hype, bo film został do dzisiaj wyświetlony ponad 80 tysięcy razy. A jeśli macie wątpliwości czy na żywo brzmiało to równie dobrze, wystarczy wsłuchać się w reakcje Winiego.

Jako wprawiony freestylowiec Filipek postanowił wypełnić resztę wolnego miejsca na bicie freestylem. Znalazło się w nim miejsce na nawiązanie do słynnego uderzenia mikrofonu w studio w wykonaniu Winiego.

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Kali „K4lion” – tytułowy klip rapera

Kali wypuścił klip do tytułowego kawałka. Skoro jest on jego flagową częścią, to musi...

Alberto na wyprawie z Janem Błachowiczem czy Izu Ugonohem

Alberto ciężko przygotowuje się do kolejnego starcia na HIGH League. Podczas 5. edycji skrzyżuje...

SZAH rapuje na żywo w Rapnews Studio. Finał Nowa Legenda 3

Jesteśmy już po trzecim finale projektu Nowa Legenda, skierowanego do zawodników z podziemia. Jednym...

ADM „Nie odbieram” – klip reprezentanta Internaziomale

ADM po wydaniu albumu "Powstaje" zrobił sobie krótką przerwę, by… wjechać z kolejnymi rzeczami....

„Popek pięściarsko jest dużo słabszy” – raper przegra z Don Kasjo?

Popek do tej pory wszystkie oficjalne pojedynki toczył w formule MMA. Podczas najbliższej gali...

O.S.T.R. „042 Requiem” vs Kizo, Oliwka Brazil, Young Leosia – zamów CD

O.S.T.R. jest w trakcie trasy koncertowej "120 minut z życia Tour". Raper odwiedzi kilka...

Wyjątkowa zawieszka w preorderze płyty Zbuku „Young Blood, Old Rules” 

Na 22 listopada zaplanowano premierę albumu "Young Blood, Old Rules". Zbuku przygotował dla fanów...

Alberto: „Wybaczy mi Bóg a nie sąd” [VIDEO]

Alberto zapowiedział, że wkrótce wjedzie z kolejną premierą. Później dodał, że będzie to teledysk...

DIADOL rapuje na żywo w Rapnews Studio. Finał Nowa Legenda 3

Jesteśmy już po trzecim finale projektu Nowa Legenda, skierowanego do zawodników z podziemia. Jednym...