Michał Koterski hulał z Chadą na warszawskiej Pradze. Wspominka przed premierą filmu na podstawie książki Kaliego

Rozmowa z Miśkiem Koterskim przed premierą filmu KRIME STORY. LOVE STORY.

Cezary Łukaszewicz i Michał Koterski w filmie „Krime Story. Love Story” wcielają się w Krime’a i Wajchę – przyjaciół, którzy planują „skok życia”. Mimo że aktorzy wcześniej się nie znali, bardzo szybko się polubili i zbudowali nie tylko wiarygodną relację na ekranie, ale też zaprzyjaźnili się prywatnie.

HIGH LEAGUE 2 JUŻ W SOBOTĘ, KUP PPV I OGLĄDAJ!

Zobacz, co o historii w filmie mówią aktorzy

„Krime Story. Love Story” to nowy film twórców „Procederu”, który powstał na podstawie książki Marcina „Kaliego” Gutkowskiego. Przedstawiona w nim historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko. Dwóch przyjaciół (Krime i Wajcha) dostaje propozycję nie do odrzucenia – zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny „skok”, który ustawi ich już na całe życie. „Życie” jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz. W filmie zagrała plejada polskich aktorów i aktorek m.in. Cezary Łukaszewicz, Wiktoria Gąsiewska, Agnieszka Więdłocha, Michał Koterski, Cezary Żak, Małgorzata Kożuchowska czy Gabriela Muskała.

Cezary Łukaszewicz wciela się w tytułowego Krime’a – trzydziestoparolatka, którego wychowała go ulica. Nie stroni od narkotyków, wdaje się w bójki, zarabia na życie drobnymi kradzieżami, ciągle ucieka przed policją. Żyje z dnia na dzień, kompletnie bez celu. Jedyną bliską mu osobą jest Wajcha (w tej roli Michał Koterski) – traktuje go jak przyjaciela i brata w jednym. Postanawia pomóc mu w skoku, który ma odmienić ich życie i przynieść duże pieniądze. Wszystko jednak wymyka im się spod kontroli.

  • Jako małolat słuchałem grupy Firma, w której śpiewał Kali. Na maksa jarałem się ich numerami. Wiedziałem, że Kali napisał książkę „Krime Story”, więc możliwość zagrania w filmie na jej podstawie była dla mnie jak powrót do młodzieńczych lat. Czułem, że to będzie fajna przygoda. A gdy dowiedziałem się, że ten film będą tworzyć ludzie, którzy wcześniej zrobili „Proceder”, to już w ogóle byłem o tym przekonany. Tym bardziej, że znałem się z Chadą osobiście. W dawnych czasach mojego barwnego życia hulałem z nim na warszawskiej Pradze. Historia zatoczyła więc trochę koło. – wspomina Michał Koterski.

Początkowo jednak był on sceptycznie nastawiony do pomysłu obsadzenia Cezarego Łukaszewicza w głównej roli. Nie znali się, nigdy ze sobą nie pracowali.

  • Kiedy się poznaliśmy i zaczęliśmy próby do filmu, kompletnie zmieniłem zdanie. Bardzo szybko się zakumplowaliśmy i nasza przyjaźń trwa do dziś. Traktuję to jako swój prywatny sukces. Życie napisało swój scenariusz, lepszy niż w filmie „Krime Story. Love Story”. U nas wszystko skończyło się happy endem. W życiu Wajchy i Krime’a nie do końca. Wierzę w to, że nie ma przypadków. Cieszę się, że Czarek stanął na mojej drodze i że mogłem podzielić się z nim moimi doświadczeniami i przekazać mu te owoce, które już zebrałem w swoim „nowym życiu”. Bardzo się zżyliśmy. Nie ukrywam, że pomogło nam to też w stworzeniu tych postaci. Przed rozpoczęciem zdjęć zakumplowaliśmy się, spędzaliśmy razem dużo czasu i nie musieliśmy grać, że się lubimy. Po prostu zaprzyjaźniliśmy się i przyjaźnimy się do teraz. – wyznaje Koterski.
  • Misiek jest ekstrawertykiem, ma dużo energii i jest bardzo ekspansywny. Ja w pracy raczej szukam skupienia. Nie wiedziałem więc, jak potoczy się nasza współpraca. Jednak szybko miło się zaskoczyłem. Michał okazał się być nie tylko barwną postacią, ale też bardzo dobrym człowiekiem. To wspaniały facet! Zbudowaliśmy prywatną relację, którą przełożyła się też na to, co widzowie zobaczą na ekranach. W wielu scenach improwizowaliśmy i to weszło do filmu, z czego jestem bardzo zadowolony. Plan „Krime Story. Love Story” się zakończył, a nasza znajomość trwa nadal. Misiek pokazał mi wiele nowych, wartościowych rzeczy. Cieszę się, że pojawił się w moim życiu i nasze drogi się przecięły. – dodaje Cezary Łukaszewicz.

Czy przyjaźń Krime’a i Wajchy przetrwa wszystko? Jak potoczy się ich historia? O tym widzowie będą mogli się przekonać już od 11 lutego, kiedy film „Krime Story. Love Story” wejdzie do kin w całej Polsce.

ADM i Gibky byli w Rapnews Studio. Co się działo?

W miniony czwartek do naszego studia wbili ADM, który wraca z kolejną płytą oraz Gibky. Pierwszy z nich w barwach Internaziomale Żabsona lada moment wypuści album o nazwie „Powstaje”. Z kolei Gibky szykuje sporo singli oraz wspólny projekt z AdMą. Więcej na YouTube – wejdź i zostaw kciuka w górę!

fot. YouTube: Global Studio / @tomaszchada

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

2115 Gang i SB Maffija – nie ma konfliktu, jest sztama [VIDEO]

2115 znów na kanale SBM Label. Raperzy pojawili się na trwającym projekcie "Hotel Maffija...

Kacper HTA: Usunięte zdjęcia, show na KSW, plan na album życia

Kacper HTA wrzucił najnowszy post, w którym krótko podsumował to, co działo się u...

DJ Hazel u Kizo, czyli wjechało „Pogo w wersji legendarnej” [VIDEO]

DJ Hazel pojawił się u Kizo. Wspólnie wykonali singiel "Pogo" i to jak sam...

Bracia Kacperczyk w nowej kampanii Grant’s – „Ekipa na Życie”

Marka Grant's prezentuje kolejną odsłonę kampanii "Ekipa na Życie" wraz z udziałem utalentowanych, młodych...

Quebonafide zadzwonił do Alberto

Łatwogang to postać, która w ostatnich dniach zaskakuje cały Internet. W tym czasie połączył...

Red vs Prezes FEN – walka na Prime Show MMA 5!

Red znalazł się w karcie walk nadchodzącej gali Prime Show MMA 5. Federacja, której...

Rest Dixon37 i Dudek P56 u Kubańczyka! „Będą hity”

Gdy widzisz taką ekipę to wiedz, że coś się dzieje… Jak widać na załączonym...

Major SPZ X Magiera – ciekawa współpraca na linii raper/producent

Major SPZ ogłosił nadchodzącą premierę swojego nowego singla, który z pewnością zatrzęsie sceną. Ale...

Spokojnie, spokojnie – Bedoes 2115 też jest! „Wpadliśmy w gości”

Projekt "Hotel Maffija 3" nabiera tempa… Wszystko dzieje się tak szybko, że można nie...