fot. kadr z klipu

Mercedresu to weteran sceny miejskiej blisko związany ze środowiskiem hiphopowym. Autor i współautor takich bengerów, jak: “Uciułany giecik” czy “Raptowne realia”, w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album. Współpraca z Asfalt Records nad długo oczekiwaną płytą trwała ostatnie trzy lata.

W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun nadchodzącego albumu w postaci teledysku zrealizowanego do singla, pt. “Jak”. Muzykę przygotowali: Przemysław Sokalczuk, Marek Bogdański.

  • Z przyjemnością informujemy, że już 1 stycznia 2019 ukaże się singiel i teledysk “Jak” zapowiadający gotową już płytę Mercedresu, pt. “Murdrera Jeden”. Wraz z premierą utworu rozpocznie się przedsprzedaż albumu. Egzemplarze przeznaczone do przedsprzedaży zostaną podpisane osobiście przez Mercedresu. Do oficjalnej sprzedaży krążek trafi 18 stycznia 2019 r. Autorem okładki jest pracownia forinstudio.com.

Na asfaltshop.pl znajdziecie wywiad przewodni z Mercedresu, który przybliży jego osobę oraz przypomni jego historię. Autorem wywiadu jest Michał Baniowski z Asfalt Records.

Meredresu jest jednym z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia. Jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal fani hip-hopu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków. Współtwórca legendarnego składu PCP. Po latach wydawniczej ciszy wraca z pierwszym w pełni autorskim materiałem. Płyta „Murdrera Jeden” jest podsumowanie jego dotychczasowej twórczości oraz klamrą, którą spina całe swoje życie.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ