„Synekura” – tak zatytułowany będzie legalny debiut reprezentanta nowej szkoły rapu, Bejfa. Na sklepowe półki album trafi już wiosną tego roku. 4 lutego poznaliśmy drugi zwiastujący go singiel. Utworowi „No rush” z udziałem Udoo towarzyszy wyjątkowy obraz. Zastosowano w nim efekt podwójnej ekspozycji. Sprawdźcie go koniecznie!

No rush” to kolejna po „Idziemy po swoje” zapowiedź debiutanckiego krążka Bejfa. Swoim charyzmatycznym wokalem ubarwiła go Udoo. Za jego produkcję odpowiada Frose.

–  Długo myślałem nad klipem, który oddałby klimat stworzony w utworze. Z rozwiązaniem przyszedł Rahim, który zaproponował wykorzystanie efektu podwójnej ekspozycji –  wspomina Bejf. – Od razu wiedziałem, że to strzał w dziesiątkę. Oczywiście zaraz po tym, jak mi wytłumaczono, czym podwójna ekspozycja jest (śmiech).

Na swoim Facebooku raper opowiada całą historię związaną z powstaniem utworu „No rush” – kliknij, aby zobaczyć.

Powyższa wizualizacja jest idealnym przykładem na to, że historia lubi zataczać koło. Podwójna ekspozycja wykorzystywana była bowiem jeszcze w okresie filmu niemego. Służyła m.in. przekazaniu myśli bohatera. Grupa filmowa Przedmarańcza, która odpowiada za realizację wideo, dowiodła, że hip-hop jest bardzo wdzięcznym gatunkiem muzycznym do tego rodzaju eksperymentów.

– Podwójna ekspozycja spowodowała miękki, senny i abstrakcyjny obraz. Taki sam jak muzyka Frosego i słowa Bejfa. Tu nie można było po prostu „machać łapami” – mówi Aleksander „Kopruch” Kozłowski, reżyser klipu. – „No rush” jako wielowymiarowy utwór dał nam duże pole do popisu, ale jednocześnie kazał szukać odpowiednio płynnych obrazów do połączenia. Ograniczona gestykulacja sprawiła, że sporo pracowaliśmy z Bejfem i Udoo nad pokazaniem emocji na ich twarzach. A obrazy, które w te twarze wkomponowałem, tylko podkręciły efekt – dodaje.

Przypomnijmy, że Bejf jest już trzecim – po K2 i Kleszczu – tzw. rekrutem hip-hopu, którego płytę MaxFloRec zdecydowało się wprowadzić na oficjalny rynek fonograficzny. – To niezwykle płodny reprezentant nowoczesnego nurtu. Do tego obdarzony dużą charyzmą sceniczną, co bardzo dobrze wróży jego wejściu do rap gry – mówił o Bejfie szef MaxFloRec, Rahim.

Premiera „Synekury” planowana jest na wiosnę 2016 r. Tymczasem w MaxFloSklepie zamówić można już pierwsze pochodzące z niej utwory. Aby pobrać singiel „No rush”, kliknij tutaj

Po więcej materiałów dotyczących Bejfa zajrzyj na MaxFlo.pl. Aby być na bieżąco z jego twórczością, subskrybuj MaxFloRecTV!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Facebook Comments