Mata i LKS Tajfun, historia prawdziwa 

Jak to się stało, że raper trafił do klubu piłkarskiego?

„Impossible is nothing” – to hasło, które możemy kojarzyć z marką adidas. Idealnie opisuje ono również Młodego Matczaka, dla którego ewidentnie nie ma żadnych granic. Nie istnieją takie zadania, których nie zdoła wykonać. Potwierdzenie tego mamy za każdym razem, kiedy patrzymy na jego muzyczne i społeczne dokonania. Za chwilę może się okazać, że również poradzi sobie… sportowo. Jak to się stało, że Mata jest ważną postacią klubu piłkarskiego LKS Tajfun Ostrów Lubelski? 

Mata w LKS Tajfun Ostrów Lubelski 

Wszystko zaczęło się zupełnie przypadkowo, bo od klimatycznego wakacyjnego grilla u jednego z przyjaciół rapera – Pedro, producenta wielu hitów Maty. Pochodzi on bowiem z miasta, w którym działa wspomniany już wcześniej klub piłkarski – LKS Tajfun Ostrów Lubelski. Tam traf chciał, że Mata dostrzegł Tajfuna i od razu splótł z nim swoje dalsze losy. Początkowo Michał wspierał klub i jego zawodników mentalnie, zyskując nawet miano „honorowego kibica” drużyny. Szybko jednak kibicowski szalik zamienił na korki! W bardzo krótkim czasie został zaproszony przez prezesa drużyny do dołączenia do klubu jako jeden z zawodników. Ofertę tę przyjął bez wahania. Od tego czasu zaczęła się jego przygoda ze sportem (choć uskuteczniał już akcję – jak zrobić trick dookoła świata z piłką). 

Los chciał, że w meczu 4. kolejki przeciwko KS Ciecerzyn Michał Matczak zadebiutował w drużynie wchodząc na boisko z ławki. Chwilę później pewnie egzekwując rzut karny wpisał się na listę strzelców. Księgi historii klubu LKS Tajfun Ostrów Lubelski głoszą, że jest to najszybciej strzelona bramka przez debiutanta – wystarczyło zaledwie 120 sekund. 

W całej rundzie jesiennej sezonu 2022/2023, Młody Matczak spędził na boisku około 97 minut. Rekordowo szybki gol rapera (już również piłkarza) był jednym z 20 bramek, które łącznie strzelił klub z województwa Lubelskiego. 

Jest świąteczny „śledzik”, są prezenty 

Choć działalność Michała jest całej Polsce dobrze znana i kojarzona głównie z jej stolicą, prawdopodobnie nie każdy wie, że rodzina rapera pochodzi z niewielkiej miejscowości Sława. Być może to właśnie dlatego w swej muzyczno-politycznej działalności – Mata wraz z całą ekipą GOMBAO 33 nie pomija mniejszych społeczności lokalnych (uwzględnia je w swoim projekcie #2040). To właśnie tutaj dopuszcza również możliwość nie tylko swojej prezydentury, ale i zdobycia tytułu mistrza Polski z klubem LKS Tajfun Ostrów Lubelski. Los już nie raz potrafił nas zaskoczyć, jeśli chodzi o tego młodego i niezwykle ambitnego chłopaka, który z pewnością wie, czego chce od życia. 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Mata – jako polski ambasador marki adidas – przygotował przed tegorocznymi Świętami swojej piłkarskiej drużynie LKS Tajfun Ostrów Lubelski nie lada niespodziankę. Mianowicie – 15 grudnia – podczas posezonowego „śledzika”, przy wołowo-kurczakowym kebabie, wodzie i kolorowych napojach, zaopatrzył całą drużynę w customizowane zestawy treningowe. 

Być może już w niedługim czasie, dzięki zaangażowaniu Maty w klubową karierę zespołu na trybunach podczas meczów drużyny będzie brakować miejsc. Już teraz klubowy Instagram obserwuje ponad 12 tysięcy użytkowników, co oznacza, że jest to ok. 5 razy więcej osób niż miasto Ostrów Lubelski liczy mieszkańców. Być może tak jak w przypadku głośnego solowego koncertu rapera na warszawskim Bemowie, kibicowskie hasła będą się nieść w powietrzu, trzęsąc budynkami mieszkalnymi… 

Mata LKS Tajfun Mikołajki
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek pokazał projekt nowej twarzy: „Nienawidzę siebie za to, kim jestem” [VIDEO]

Szok, szok, szok… i jeszcze raz szok! Takie odczucia mamy po tym, jak Popek...

Kaczor BRS w swoim mieście!

O tym, że Kaczor BRS wraca z najnowszym solowym materiałem wiemy od dłuższego czasu....

Wiemy, ile KęKę sprzedał płyt! Raper wrócił po wydawniczej przerwie

KęKę rozpoczął promocję nowej płyty. Jak można było łatwo się domyślić - raper zaliczył...

Josef Bratan w teleturnieju – ZOBACZ, jak mu poszło w INFLUENCERIADA!

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… Ale Mikołajki już za nami. I właśnie z tej...

Kali X Sir Mich „Miasto Boga” – klip z „Zapiski z Landary” i preorder

Kali wjechał z pierwszą odsłoną albumu "Zapiski z Landary", który w ostatnim czasie przygotowywał...

Eldo pracuje nad płytą z O.S.T.R.?

Raper Eldo zdaje się szykować na powrót do sceny muzycznej. Ostatni album artysty pojawił...

Fabijański „PANOPTIKON” – nowy projekt, współpraca z Dudkiem P56

Wydawało się, że Fabijański definitywnie skończył rapować. A przynajmniej wydawać kolejne projekty. Nic z...

Frosti z klipem „TWISTER”. Raperzy z Anglii, Czech, Węgier i Bułgarii gościnnie

Frosti serwuje kolejną odsłonę mixtape. Tuż przed premierą „ONE FOOT OUT”, który ukaże się...

Alberto X Bedoes 2115 „Beztroski czas” – sprawdź klip, na który czekali fani

Po licznych zapowiedziach i pytań od fanów, współpraca na linii Alberto X Bedoes 2115...
bashh obudź się