fot. @bonusrpk_official

20 maja, Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok w sprawie Bonusa RPK: 5,5 roku więzienia oraz ok. pół miliona złotych grzywny, które rzekomo zarobił na sprzedaży substancji psychoaktywnych. Według sądu, zebrane dowody są wystarczające, żeby udowodnić winę skazanemu raperowi.

Jeden z najbardziej znanych polskich zawodników, m.in. mieszanych sztuk walki – Marcin „Różal” Różalski, od dłuższego czasu wspiera właściciela Ciemnej Strefy, a także popiera inicjatywę zmiany ustawy art. 60 kodeksu karnego.

  • Nasz kolega, wspaniały wykonawca/raper, dobry człowiek, też przyjaciel zwierząt, dzieci – Bonus RPK, miał sprawę w sądzie. Sprawa z pomówienia, tzw. „60-tki”. Sąd utrzymał wyrok 5,5 roku bezwzględnego aresztu i pół miliona grzywny. Pół miliona – nie wiemy, czy ja w życiu zarobiłem tyle pieniędzy… Skąd to wziąć? – rozpoczął swoją przemowę w specjalnie nagranym video – „Murem Za Bonusem”.
  • Świadkowie, którzy zeznawali na korzyść Bonusa, w ogóle nie byli brani pod uwagę, natomiast „sześćdziesiony”, które mówiły wszystko z pomówienia – bez żadnego uargumentowania i udokumentowania swoich twierdzeń – były brane przez sąd na poważnie. Teraz się zastanawiam… To lepiej być bandytom, który w pewnym momencie „naprawi”. Stanie się zwykłym konfidentem i kapusiem. Jego przestępstwa są odpuszczane – prawdopodobnie robiąc je dalej – a normalni ludzie… Jest to mega słabe. – dodaje w dalszej części.

Poniżej pełna wypowiedź „Różala”: