fot. @GlobalStudio.film

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorek teatralnych, serialowych i filmowych. W filmie „Proceder”, opisującym losy Ś.P. Tomasza Chady, wcieliła się w rolę gangsterki znanej pod pseudonimem – „Łysa”. Czy napotkała pewne trudności w odegraniu bezkompromisowej, nieugiętej i często wulgarnej postaci?

  • My, kobiety, w dzisiejszych czasach musimy być od czasu do czasu „twardymi babkami”, bo życie też nie jest najłatwiejsze, więc w moim wieku można już tę umiejętność posiąść. – odpowiedziała Filipowi „Rudanacja” Antonowiczowi dla ESKA TV.

Dla aktorki udział w takim przedsięwzięciu był również nowym doświadczeniem, ponieważ sporo czasu spędziła z osobami reprezentującymi środowisko Hip-Hopowe jak, m.in.: Kali.

  • To, co jest siłą Hip-Hopu i w ogóle takiej muzyki, która wychodzi z korzeni, z prawdy – jest to, że jest bardzo autentyczna. Jest tworzona z prawdziwej potrzeby serc, a także zazwyczaj opowiada bardzo prawdziwe historie, bolączki, problemy tych, którzy taką muzykę tworzą. Jest w takiej muzyce ogromna siła. – mówi Małgorzata Kożuchowska.

Czy przy okazji występu w filmie „Proceder”, zapoznała się z twórczością Chady? Okazuje się, że tak!

  • Zaciekawiła mnie to… Kiedy dostałam scenariusz, to ja nie znałam Chady. Chciałam go poznać, po prostu. (…) Historia opowiedziana w filmie jest dosyć tragiczna i nie myślałam o tym, że w swoich tekstach będzie tak wyraźnie przestrzegał młodych przed taką drogą, na którą sam wkroczył. To było dla mnie bardzo zaskakujące. – oceniła dyskografię zmarłego rapera.

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu „Proceder”!

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.