fot. @GlobalStudio.film

Już 15 listopada na ekrany kin wchodzi „Proceder”  – filmowa biografia rapera Tomasza Chady.

Film, po Festiwalu w Gdyni okrzyknięto największym zaskoczeniem roku w polskim kinie. „Proceder uczy, że każdy człowiek może się zmienić, jeżeli będzie miał u boku odpowiednią osobę. To film o ludziach spragnionych miłości i poczucia bezpieczeństwa” – mówi Małgorzata Kożuchowska, która zagrała w „Procederze” jedną z głównych ról. Anna Matysiak, wcielająca się w postać jednej z dziewczyn Chady dodaje: „Tomasz Chada był bad boyem o złotym sercu i myślę, że dlatego kobiety go kochały. Mimo tego, że chciałyby mieć ułożonego i kochającego męża, to nie potrafiły się oprzeć takiemu bad boyowi. Chciały mu pomóc i zaopiekować się nim. Myślę, że w tym tkwił sekret Chady”. Chada nie bał się mówić o swoich kłopotach z prawem i nie bał się także rapować o sprawach pozornie prostych, ale dla wielu najtrudniejszych – o miłości. Posłuchaj fragmentu piosenki „Ukryty Anioł”.

„Proceder” – opis filmu
„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak.

Produkcja: Global Studio. Reżyseria i zdjęcia: Bracia Węgrzyn.