fot. @ciociaewaaa_foto

Na początku kwietnia, duet Małach/Rufuz zaprezentował pierwszy singiel „Dzięki Hip-Hop” |sprawdź!|, zwiastujący ich piątą wspólną płytę, zatytułowaną „Metryka”.

Premiera krążka zaplanowana jest na czerwiec br., więc warszawscy raperzy stopniowo odkrywają zakamarki nowego wydawnictwa. Udostępnili właśnie kilkunastu sekundowy fragment kolejnego utworu (wraz z teledyskiem), który trafi do serwisu YouTube już w najbliższą środę (24.04).

  • Spodziewajcie się mocnych zwrotek i rozpierdalającego refrenu. Mamy w planach ok. 6 klipów przed samą premierą. To będzie coś naprawdę grubego! Prosimy o zaufanie i cierpliwość. – przekazali w social mediach.

Małach i Rufuz ujawnili również, że sprzedali 1/3 limitowanego preorderu (nie zdradzili jednak konkretnej liczby).

„MetRyka” to piąta płyta zespołu Małach/Rufuz. Jest pełna emocji, jakie towarzyszą przyjaciołom w momencie znalezienia się w punkcie w jakim właśnie są. Dokonali tego, czego chcieli, zamieniając szare klatki, na których nie było perspektyw, na własną firmę, studio nagraniowe i stabilne życie. Opowiadają o zachowaniach ludzi, których spotykają na swojej drodze, swoich dalszych planach oraz motywują do spełniania marzeń zachowując przy tym swój uliczny sznyt, znany słuchaczom od pierwszej wspólnej płyty. Charakter krążka jest poważny, ale nie smutny. Samo brzmienie nie da się sklasyfikować jako konkretny podgatunek w rapie, czemu odpowiada sam kolor okładki mieniący się przeróżnymi kolorami. Dzięki połączeniu klasycznych próbek bębnów, żywych instrumentów i zróżnicowanego tempa utworów wszystko jest bardzo smaczne i świeże. Za warstwę muzyczną krążka odpowiadają Małach, 2Check oraz Flame.

Małach i Rufuz idą muzyką z duchem czasu przy tym dalej pozostając sobą. MR5 na pewno zaskoczy zarówno wiernych fanów jak i nowych słuchaczy.

Tracklista:
1. MetRyka
2. Dzięki Hiphop
3. Co się dzisiaj liczy
4. Następnym razem
5. Ludzie
6. Podwójna moralność
7. Może trzeba było
8. Z małej chmury duży deszcz
9. Pomoc
10. Czy czasem masz tak?
11. Po za schemat
12. Tlen
13. Palimy rope
14. Nie bójcie się marzyć

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ