fot. źródło: @TempProdukcja

Małach to wieloletni reprezentant warszawskiej rap sceny. Mimo swojej długoletniej działalności, dopiero w 2018 roku wypuścił swój debiutancki solowy krążek, pt. “Proverbium”. Raper notuje świetne wyniki sprzedażowe tego wydawnictwa. Pod koniec miesiąca Małach ujawnił, że jego fani zamówili już ponad 14 tysięcy fizycznych egzemplarzy. Czy gdyby pierwsze solo pojawiło się kilka lat wcześniej, to również mógłby liczyć na podobne zainteresowanie? “Myślę, że gdybym zrobił tę płytę wcześniej, to nie byłoby fajnych refrenów, bitów i po prostu mogłoby to wyjść dużo gorzej. Tej płyty mógłby nikt nie zauważyć, mogłaby zginąć” – mówi jeden z członków duetu Małach/Rufuz w rozmowie z Arturem Rawiczem dla cgm.pl.

Zdecydowanie Małacha można zaliczyć do grona najbardziej rozpoznawalnych raperów polskiej kultury Hip-Hop. Czy nie przeszkadza mu ona w codziennym funkcjonowaniu? “Nie byłoby to nieszczęście, ale nie o to mi chodzi. Nie robię muzyki po to, żeby być rozpoznawalnym – np. w Żabce – tylko po to, by coś ludziom przekazać, żeby wywołać emocje. Wielu ludzi pisze do mnie, że moja muzyka im pomaga. I to jest dla mnie fajnie i to mi bardziej chodzi” – tłumaczy.

Słuchacze szanują twórcę i współtwórcę tak hitowych utworów jak, m.in.: “Nie dbam”, “Lepiej to zostaw”, “Fałszywka”, “Do przewidzenia”, “Pojebało ich” czy “Cena bycia kimś” i “Ciebie szukałem”, przede wszystkim za autentyczność. Czy brakuje jej w muzyce młodszego pokolenia? “Na pewno moja płyta to nie jest to samo, co teraz jest w modzie. Wydaje mi się, że tutaj głównie, jeśli chodzi o młode pokolenia, to bardziej chodzi o “look”, o to, żeby przedstawić swój wygląd, stan swojego majątku itd., jako coś takiego, czym ludzie by się zainteresowali” – przekazał.

Internetowy odsłuch albumu “Proverbium” znajdziecie w serwisie YouTube: MałachRufuz Official. Małach jest również głównym patronem konkursu producenckiego “BIT CZYNI MISTRZA”. Szczegóły znajdziecie na RapNews.pl oraz rapwpolsce.com

Rozmowę znajdziecie – poniżej:

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ