Łona w Def Jam Recordings Poland! Dołączył do Ero JWP, Young Igiego czy Włodiego

Oto, co już wiemy o nadchodzącym projekcie

Dziś na kanałach społecznościowych wytwórni Def Jam Recordings Poland pojawiła się zapowiedź nowego projektu — w video usłyszeliśmy taksówkarkę, która dzieli się perspektywą ze swojej pracy. Ta i inne ciekawe opowieści stały się inspiracją dla nowego trio na polskim rynku muzycznym w składzie Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacji legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia.

Wielka akcja dla młodych raperów. Zgłoś się już teraz. KLIKNIJ!

Łona w Def Jam Recordings Poland. Ale nie sam!

  • Z jednej strony są w tym elementy reportażu, bo stoją za tym długie godziny rozmów z taksówkarzami. Oni mają wyjątkową perspektywę: widzą z bardzo bliska, a równocześnie trochę z boku; obserwują fragmenty życia chowane pod płaszczykiem tajemnicy, choć sami w tej tajemnicy zwykle nie uczestniczą. Z drugiej strony dobór tych historii jest więcej niż subiektywny, często służyły mi tylko za materiał, by opowiedzieć swoją prawdę o świecie i ludziach. Mnie to zresztą od zawsze intrygowało — taksówkarze są raczej nielubiani jako grupa zawodowa, uczciwie na to zresztą zapracowali, bo zwykle chowają się za opryskliwą powierzchownością; trochę tacy mistrzowie polskiej podwójnej gardy. A najciekawsze właśnie jest to, co się za tą gardą skrywa – mówi Łona o płycie.

Z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) utkali oni album „TAXI” — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką.

„TAXI” to opowieść o świecie widzianym z perspektywy taksówki. Jego sercem są autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Album powstał na gruncie projektu społeczno-artystycznego prowadzonego przez Zuzannę Głowacką, którego początki sięgają 6. edycji festiwalu sztuk społecznych OFF Opera (czerwiec 2020). Sama płyta stworzona została przez Łonę oraz Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupę – muzyków ze składu Siema Ziemia.

Postanowili oni uchwycić poetykę miasta, na którą składają się historie jego mieszkanek i mieszkańców — wiele z tych historii słyszą i obserwują kierowcy taksówek podczas swojej codziennej pracy. Mówią, że gdyby je zebrać, można napisać książkę. Twórcy podążyli więc szlakiem kultowych taksówkarskich miejscówek, rozmawiali z kierowcami taxi i ubera, jeździli taryfą tropiąc nocne historie, ba, Łona zaliczył krótki epizod jako kierowca. Wyszła z tego wciągająca podróż, w której znajdziemy odbicie transformacji kulturowej, współczesnych konfliktów, czy też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem z filmów Jarmuscha.

Album „TAXI” wraz z nieszablonowym merchem zostanie wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią tego roku, a już w najbliższym czasie usłyszymy pierwszy singiel „Żeby nie skłamać”. Zespół przygotował także niespodziankę dla uczestników największej trasy koncertowej w Polsce – Męskie Granie. Już w sobotę (24.06.) podczas drugiego przystanku trasy w Poznaniu będzie można zobaczyć przedpremierowy koncert projektu.

Łona x Konieczny x Krupa – TAXI

Łona, Konieczny i Krupa zapowiadają nowy album „TAXI” w Def Jam Recordings Poland oraz zapraszają na Męskie Granie w Poznaniu! Album „TAXI” wraz z nieszablonowym merchem zostanie wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią tego roku, a już w najbliższym czasie usłyszymy pierwszy singiel „Żeby nie skłamać”. Zespół przygotował także niespodziankę dla uczestników największej trasy koncertowej w Polsce – Męskie Granie. Już w sobotę (24.06.) podczas drugiego przystanku trasy w Poznaniu będzie można zobaczyć przedpremierowy koncert projektu.

Opublikowany przez Def Jam Recordings Poland Piątek, 23 czerwca 2023

Peja vs Paluch, Kaczy Proceder zatrzymany, Smolasty prawie spłonął na scenie a Kizo pierwszym artystą w Polsce z potrójnym diamentem na nowych zasadach ZPAV. Zobacz WOCC #9!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek X Razgonov „Złoty byk” – wspólna EP’ka

Popek - o tej postaci jest głośno… w zasadzie cały czas. Jednak w ostatnich...

Popek wytatuował głowę. Najpierw płacze, potem wybucha agresją! [VIDEO]

Popek jest znany ze swojego kontrowersyjnego wizerunku i takich też ruchów. Teraz ponownie postanowił...

Dudek P56 w Alei Gwiazd! Raper wyróżniony, otrzymał własną gwiazdę

Dudek 56 otrzymał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd budowanej wzdłuż Słonecznej Promenady przy kultowej...

Ruskiefajki pracuje nad drugą solową płytą. Wiemy, kiedy wyjdzie!

Ruskiefajki zadebiutowała albumem "Gejsza", który ukazał się w 2022 toku. Dokładniej, miało to miejsce...

Bibič „BALKAN” – powrót rapera, nowy klip. Długa przerwa – jakie plany na 2024?

Po kilku miesiącach przerwy na scenę powraca nie kto inny, jak Bibič. To były...

NOKAUT! Popek przegrał po 27 sekundach – raper komentuje po walce w GROMDA [VIDEO]

Popek zmierzył się w swojej debiutanckiej walce na gołe pięści w federacji GROMDA. Jego...

KęKę „Start” – raper wrócił. Mamy klip i start sprzedaży preorderów

KęKę wypuścił pierwszą odsłonę swojego najnowszego solowego albumu. Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki będzie nosił...

Kizo i Bletka z podwójnym diamentem za „TAXI” 

Utwór "TAXI" wydany przez Kizo i Bletkę osiągnął status podwójnego diamentu i został najczęściej...

Syn Bonusa RPK z solowym albumem. Kubańczyk i Kizo w klipie Dobrego Dzieciaka!

Dobry Dzieciak zadebiutował na płycie "Uwolnić Bonusa", ale… to nie koniec jego działań! Właśnie...
bashh obudź się