fot. mat. pras.

Świetna wiadomość dla fanów klasyki polskiego hip-hopu. Po 16 latach od premiery swojego najsłynniejszego albumu, Liber powraca do starych brzmień.

Jeśli śledzicie rap grę nie od wczoraj, na pewno pamiętacie, ile zamieszania na polskiej scenie muzycznej wywołał pierwszy solowy album Libera, rapera znanego z wielkopolskiego składu Ascetoholix. „Bógmacher”, który ukazał się w 2004 roku, przyniósł takie hity, jak „Skarby”, „Gdzie indziej”, „Pomnik” czy „Jedna z dróg”. Dzięki tym utworom Liber zdobył popularność także poza środowiskiem hiphopowym.

16 lat później Liber, czyli Marcin Piotrowski, powraca do swoich klasycznych brzmień spod znaku „Bógmachera”. Jego najnowszy album studyjny, pierwszy od „Duetów” z 2013, ukaże się jeszcze w tym roku.

Zapowiedzią płyty jest pierwszy singiel, „Latarnie” – głęboka, melancholijna opowieść o mozolnym poszukiwaniu szczęścia w dzisiejszym świecie. Singiel to muzyczna kolaboracja z młodą wokalistką Poblo. Z kolei za produkcję utworu odpowiada legendarny DJ Zel, producent przeboju „Skarby”.

Singla Liber feat. Poblo – „Latarnie” można już posłuchać w serwisach cyfrowych: www.soundline.biz/LiberFeatPobloLatarnieProdDJZel/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ