fot. kadr z klipu "Szesnastki"

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej części książki, zatytułowanej „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Spisana przez Jacka Balińskiego i Bartka Strowskiego publikacja – podobnie jak jej poprzedniczka – będzie zawierała 20 rozmów z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny hip-hopowej. W pierwszej części mogliśmy przeczytać wywiady z takimi postaciami, jak: Steez, Wini, Pezet, czy Włodi. Wśród rozmówców „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” znajdą się, m.in.: donGURALesko, Oskar (PRO8L3M), Otsochodzi, Solar i Białas, a także Łajzol (znany z formacji: WWArstwa, Bez Cenzury i JWP).

Na stronie nodayzoff.pl pojawił się fragment wywiadu, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie. Warszawski raper opowiedział, m.in. o dołączeniu do grupy JWP i relacjach wewnętrznych między poszczególnymi reprezentantami: – Tak, nie byłem członkiem ekipy od samego początku, czyli końca lat dziewięćdziesiątych. Chłopaków znałem już od dawna, bo dorastałem obok, ale jako pełnoprawny członek JWP funkcjonuję od 2010 roku. Granice w tej ekipie – to, kto do niej należy, jest kwestią dość płynną. JWP to rodzaj kolektywu czy wręcz – nie boję się tego określenia – rodziny. Nasze relacje nie są tylko czysto zawodowe – znamy się prywatnie, znamy swoje dziewczyny, dzieci, robimy wspólne grille, jeździmy razem na wakacje… 

Do tej pory spod szyldu JWP wyszły dwa longplaye: „Numer jeden wróg publiczny” i „Sequel” oraz kilka innych muzycznych projektów: – Swoją drogą, nasze trzy mixtape’y: „#1 w Polsce”, „Jot-Wu-Pe Clan” i „20”, można traktować jako pełnoprawne płyty, bo jest na nich dużo nowych, niepublikowanych wcześniej tracków. Mamy też trochę rzeczy, które leżą u Szczura na dysku i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Przy „Sequelu” byliśmy w dobrym okresie twórczym – niedaleko sklepu Erosa mieliśmy własne studio nagraniowe Planet Beats, którym dowodził Szczur, a które było wynajmowane przez Kosiora. Później musieliśmy zamknąć to miejsce, bo zrobił się w nim bałagan i trudno było w spokoju pracować. Dwadzieścia osób na dwudziestu metrach kwadratowych… Wszyscy ziomale wpadali tam napić się i zajarać. – powiedział Łajzol aka Łysol.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku.