fot. @KaliGanjaMafia

7 czerwca na sklepowych półkach pojawił się owoc współpracy Kaliego i Magiery, w postaci albumu, zatytułowanego „Chudy Chłopak”. Na krążek zostali zaproszeni artyści, z którymi krakowski raper nigdy wcześniej nie nagrał numeru: O.S.T.R., Hades, Włodi, Bob One, Miodu (Jamal) oraz Borixon i Wojtas. W jaki sposób doszło do kooperacji z reprezentantami legendarnego składu WYP3: Wzgórze Ya-Pa3?

Kali opisał tę historię w zinie, dołączonym do preorderowej wersji najnowszego wydawnictwa:

  • Pod sam koniec nagrywania „Chłopaka” – chyba ze trzy dni przed jego definitywnym zamknięciem – doszedłem do wniosku, że bardzo chciałbym na tym albumie zwrotkę Borixona, z którym spotkałem się parę dni wcześniej na gali Popkillerów. Czasu było niewiele, ale Magiera powiedział mi, że ma na swoim bicie nagrany numer Wojtasa i Borixona, który pierwotnie miał się znaleźć na projekcie Chillwagon. Z miejsca zajarałem się zwrotką Borixona, którą wysłał mi, na innym, wybranym już przeze mnie bicie. Zadzwoniłem więc do Borysa z pytaniem co sądzi o tym, by w ten dość nietypowy sposób zagościć na mojej płycie. Borixon nie krył zaskoczenia, ale to gość z otwartą głową, który wie, że rap to często spontan. Koniec końców ucieszył się, zgodził – i od razu zadzwonił do Wojtasa, któremu ten pomysł również się spodobał. Tym sposobem Wzgórze i kawałek „Freestyle” znalazł się na „Chudym chłopaku”.

Warto podkreślić, że kilka dni po premierze, album „Chudy chłopak” osiągnął status złotej płyty (oznacza to sprzedaż na poziomie 15 tys. fizycznych egzemplarzy). Czy niebawem dostaniemy komunikat o „platynie”? Tego życzymy!

A Wam, podoba się numer „Freestyle” – Kali, Magiera, Borixon, Wojtas?