fot. instagram.com/kukonogf

Chciałoby się powiedzieć, że Kukon nie zwalnia tempa. W 2019 roku artysta z Biłgoraja wypuścił aż cztery płyty, z których ostatnia – Ogrody Mixtape – dała mu przepustkę do szerokiego grona odbiorców. 2020 rok także był intensywny wydawniczo. Kukon zakończył go z bilansem trzech wydanych albumów: Afery wyprodukowanej przez Magierę, Kraków, marzec 2020 na bitach ka-meala oraz świeżej jeszcze kontynuacji Ogrody Mixtape 2.

Pozycja Kukona na scenie jest już wyraźnie ugruntowana. Świadczy o tym fakt, że jego zwrotki znalazły się na dwóch płytach raperów, których powrotu wyczekiwała cała Polska. Mowa o Quebonafide oraz Guziorze. Numer ZŁOTEGLOBY z Romantic Psycho był bonus trackiem w Japan Edition, natomiast do utworu Boiler Room z pleśni zrealizowany został teledysk.

Tymczasem na kanale OGRODY pojawił się kolejny utwór Kukona, zatytułowany GRUPA. Mogłaby cieszyć taka częstotliwość publikowania tracków przez artystę. Uwagę zwraca jednak wers: „rap mnie wku*wił, nie mam w planach nowej płyty”. Ile jest w tym prawdy? Ciężko ocenić, jednak niedawno artysta na relacji Instagramowej prosił o zgłoszenia dziennikarek, by przeprowadzić jedyny wywiad po premierze Ogrody Mixtape 2. Być może jego publikacja przyniesie szerszą wypowiedź na temat planów wydawniczych Kukona na 2021 rok.