fot. Marcin Wiechnik

Huczne urodziny kolektywu JWP to już tradycja na warszawskiej scenie hiphopowej. Jak co roku artyści zapraszają swoich fanów w nowe miejsce, a tym razem wybór padł na stołeczną Progresję. Podobnie jak w ubiegłych latach Ero, Kosi, Łajzol, Siwers i DJ Falcon1 zadbali o rozmach wydarzenia. 13 grudnia na bemowskiej scenie zobaczymy więc aż trzy premierowe koncerty, a także występy gości specjalnych, których personalia znajdziecie poniżej.

Fanów alternatywy na pewno ucieszy obecność duetu Syny. Piernikowski i 1988 zadbają o charakterystyczny klimat Filozofii Orientu, znany słuchaczom z dwóch wydanych dotąd longplayów grupy („Orient” i „Sen”).

Niezapomnianych wrażeń dostarczy też na pewno Wini. Charyzmatyczny szef Stoprocent zatroszczy się o konferansjerską stronę wydarzenia, więc fani jego wywiadów i wyrazistych video-blogów na pewno nie wyjdą z Progresji rozczarowani.

Ukłonem w stronę oldschoolowców będzie występ Wojtasa z WYP3. Pionier polskiego hip-hopu i weteran kieleckiego Wzgórza przyjedzie do Warszawy razem z DJ-em Łapy.

Gościnny line-up zamyka Barto’cut12. Pochodzący z Jastrzębia Zdroju raper wystąpił już na urodzinach składu w 2018 roku, a kilka miesięcy później został zaliczony w poczet 6. odsłony akcji Młode Wilki serwisu Popkiller.

Na wyjątkową celebrację 23 urodzin stołecznej ekipy składają się też trzy premierowe koncerty projektów spod znaku JWPBC. W kolejności od daty wydania są to „Blackbook” Erosa i Kosiego, solowy debiut Erosa zatytułowany „Elwis Picasso”, a także „Szum”, czyli mający się wkrótce ukazać nowy longplay w dorobku Jetlagz.

Bilety | 59/69 PLN
Data | 13.12.2019
Miejsce | Klub Progresja | Fort Wola 22
Bramka | 19:00
Wstęp | 16+
Wydarzenie na FB: dołącz!
Sprzedaż biletów na wydarzenie tylko w serwisie Going: going.pl/jwp-b-day