fot. @ciociaewaaa_foto

W tym roku byliśmy już świadkami premiery pierwszej w historii wspólnej płyty duetu: Ero x Kosi, zatytułowanej „Black Book”. Ukazał się on w czerwcu i rozpalił apetyty słuchaczy na kolejne nowości reprezentantów JWP. Projekt „Black Book” to jedyne namiastka tego, co wkrótce wypuszczą przedstawiciele warszawskiej sceny Hip-Hop. – U nas dzieje się bardzo dużo. Dość ciężko przepracowaliśmy ostatnie dwa lata. My, wbrew temu, co ludzie myślą – zawsze nagrywaliśmy dużo. Tylko my mamy dużo rzeczy w szufladzie. Nasza ekipa po prostu ma wyjeb* na różne daty, terminy… Nawet między sobą potrafimy „zamulać”, np. z dograniem zwrotki. Mózgi od dawna pracują cały czas. Dużo nad tym myślimy i staramy się stworzyć coś swojego. – powiedział Kosi w rozmowie z Winim.

Kolejnym materiałem, który wkróte ujrzy światło dzienne jest długo oczekiwana debiutancka solowa płyta Erosa„Elwis Picasso”, promowana przez singiel „Bez przesady”, cieszący się sporą popularnością w serwisie YouTube – blisko 2mln odsłon w trzy tygodnie. Krążek ten ukaże się nakładem Def Jam Recordings Poland, czyli polskiego oddziału legendarnej amerykańskiej wytwórni.

„Jetlagz 2” – to trzeci album, który trafi na sklepowe półki jeszcze w 2019 roku. – Mam gotową płytę Jetlagz z Łajzolem, która wychodzi w październiku. Nagraliśmy na ten projekt 30 numerów – 15 z nich zostanie „górką”. – ujawnił Kosi.

Swoją płytę szykuje także Siwers. Czy następca „Huśtawki” pojawi się w tym roku? Z tego, co zaobserwowaliśmy, jego premiera prawdopodobnie nastąpi w 2020 roku. Warto przypomnieć, że warszawski raper ma na swoim koncie trzy solowe płyty (w tym dwie legalne): „Klasyk indywiduales” (nielegal), „Bez ceregieli” i „Huśtawki”. O tym, że Siwers jest w dobrej formie przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach, ponieważ wystąpił gościnnie w takich utworach, jak: „Życie Warszawy 2” (na płycie Hemp Gru „ETER”) oraz „CHCWG” (u Erosa i Kosiego na „Black Booku”).

Kosi zdradził również Winiemu, że kolejny „cedek” JWP jest już nagrany: – W zasadzie mamy gotowy mixtape JWP, który też może jeszcze wyjdzie w tym roku. Jest to mixtape złożony tylko z nowych numerów. Po wydaniu tego projektu, ukaże się LP JWP, który celujemy na wiosnę 2020 roku. To są jednak na razie tylko cele.

Prawdopodobnie w planach jest również debiutanckie solo Kosiego, ponieważ raper zgromadził już trochę nagrań na płytę.