Chociaż do rozpoczęcia tegorocznego festiwalu Hip Hop Kemp pozostał jeszcze niewiele ponad miesiąc, organizatorzy wciąż raczą nas nowymi, naprawdę interesującymi ogłoszeniami. Jeszcze przed weekendem do składu imprezy dołączyli kolejni artyści z naszego kraju; krakowskie ekipy Patokalipsa / Hipocentrum, czerpiący mocno z oldschoolowych brzmień WCK oraz obdarzona niesamowitym głosem wokalistka Rosalie. Dziś oficjalnie program powiększył się o nowe twarze zza Oceanu w postaci składów CunninLynguists, Souls of Mischief i Strong Arm Steady oraz solówki Denmark Vessey, Old Man Saxon, Aaron Cohen i Infidelix!

Trio CunninLynguists to prawdziwy symbol rapowego południa z początku XXI wieku! Niebanalne podejście do produkcji w połączeniu z lekkim flow, które jednak niosło ze sobą głębokie przesłanie, było dla nas soundtrackiem wielu grubych rap imprez, nie możemy więc doczekać się tego, jak muzyka Kno i reszty składu ponownie wybrzmi na żywo! Ekipa wraca na Kemp po 4 latach od ostatniego, pamiętnego występu.

“This is how we chill from 93 ’til”! Historia HHK nie sięga do początków istnienia legendarnej kalifornijskiej grupy Souls of Mischief, ale przekaz z ich największego hitu można śmiało tagować na festiwalowych murach! Truskulowe podejście do techniki wraz z luźnym, laidbackowym flow jest tym, co idealnie zgrywa nam się z festiwalowym słońcem nad główną sceną. Koncert reprezentantów Hiero Crew z pewnością będzie jednym z najprzyjemniejszych momentów tegorocznego święta kultury hip-hop!

Kalifornijski underground początku XXI wieku był prawdziwą kopalnią rap diamentów, a ekipa Strong Arm Steady błyszczała w niej pełnym blaskiem! To oni jako jedni z pierwszych na zachodzie zaczęli dzielić się z fanami swoją muzyką w formie mixtape’ów, które rozchodziły się po całym wybrzeżu w mgnieniu oka. Ich uliczne skillsy idealnie kładły się na charakterystycznych, truschoolowych bitach i zyskiwały uznanie u całej gry. Doceniali ich zarówno fani jak i inni artyści, którzy chętnie dogrywali się do kawałków SAS, z Talibem Kweli i Madlibem na czele. Tacy wyjadacze nie mogą się mylić!

Pochodzący z Detroit Denmark Vassey szybko stał się wiodącym graczem tamtejszej sceny dzięki nowoczesnemu podejściu do klasycznej strony rapu i współpracy z producentami pokroju Kaytrenady czy Earla Sweatshirta. Równie interesujący zdaje się być Old Man Saxon, którego kontrowersyjne, momentami hardcore’owe flow robi coraz więcej zamieszania na scenie Los Angeles. W podobnej stylówce odnajduje się Aaron Cohen, a ogłoszenie dopełnia młody wyznawca starej szkoły – Infidelix!

Szczęśliwa siódemka pojawi się na kempowej scenie obok wcześniej ogłoszonych: $uecideboy$, Hopsin, Chief Keef, Young M.A, GZA, Immortal Technique, Hilltop Hoods, Evidence, Joyner Lucas, The Beatnuts czy Devin The Dude. Tradycyjnie nie zabraknie czołówki polskiego podwórka – na Kempie wystąpią Kękę, Paluch, JWP/BC, Grubson & Liveband, Zipera czy Bonson z Laikike1, Soulpetem i KPSN.

To nie koniec dobrych wieści dla tych, którzy w tym roku wybierają się do Festivalparku w Hradec Králové. Ruszyły już rezerwacje miejsc w Kempobusach, które zawiozą festiwalowiczów na Hip Hop Kemp z ośmiu polskich miast: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Do sprzedaży trafiły także bilety jednodniowe – idealna opcja dla tych, którzy nie są w stanie pojawić się na całej imprezie. Więcej info o wszystkich rodzajach wejściówek na hhk.pl/bilety

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się między 23 a 25 sierpnia, tradycyjnie w oddalonym o 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy Hradec Králové.

fot. mat. pras.
Facebook Comments
PODZIEL SIĘ