fot. kadr z klipu "Jagodzianki"

ZPAV, czyli Związek Producentów Audio Video, na swojej stronie internetowej ogłosił właśnie kolejne wyróżnienia. Wśród wysypu złotych i platynowych płyt znaleźli się, m.in. reprezentanci polskiej rap sceny. Kto może cieszyć się z przyznanych już oficjalnie nagród?

  • Malik Montana: Raper obecnie jest w trakcie promocji kolejnej solowej płyty o nieznanym jeszcze tytule. Między nagrywaniem nowego materiału, Malik może pochwalić się złotymi płytami za single: „Jagodzianki” (+ Mr. Polska) i „One Night Stand” (+ Dio Mudara), a także „platyną” za „Robię Yeah” (+ K Koke).
  • Kizo: Reprezentant trójmiejskiej sceny zdobył „złoto” za singiel „Czempion”, który pochodzi z jego solowego krążka o tej samej nazwie. Gościnnie do utworu dograł się Malik Montana.
  • Chillwagon: Powody do zadowolenia mają również członkowie supergrupy – Chillwagon. W ich ręce trafiły dwa „złota” za single: „@” i „Kwit”.
  • Tymek: W ręce Tymka – podobnie jak w przypadku Malik Montana – trafiły cztery wyróżnienia. Dwie złote płyty za single: „Klubowe” i „Rainman” (+ Tede, Trill Pem) oraz „platyny” za utwory: „Poza kontrolą” i… poczwórna platynowa płyta za „Język ciała” (+ Big Scythe).
  • Schafter: Młody raper może cieszyć się z platynowej płyty, którą osiągnął za wyświetlenia singla „HOT.CAFEE”.
  • Kartky: Pod koniec lipca informowaliśmy na rapnews.pl, że Kartky sprzedał 15 tys. fizycznych egzemplarzy krążka „Black Magiic”, wydanego w grudniu 2018 roku. Dziś oficjalnie Związek Producentów Audio Video przyklepał „złoto” dla reprezentanta QueQuality.

Redakcja rapnews.pl składa gratulacje wszystkim raperom i osobom zaangażowanym w dane projekty!