fot. kadr z klipu „From The Cradle”

Kodak Black złożył pozew przeciwko „Federal Bureau of Prisons” w związku z rzekomym torturowaniem. Według dokumentów sądowych, raper z Florydy złożył skargę, oskarżając więzienie „Big Sandy” w Kentucky, gdzie obecnie przebywa – o tortury i represje religijne. Dokumentacja prawna zauważa, że są to naruszenia jego praw z ósmej i pierwszej poprawki, oprócz ustawy o religijnym użytkowaniu gruntów z 2000r. 

Z dokumentów wynika, że Kodak został przeniesiony do „Big Sandy” po kłótni z innym więźniem – 29 października 2019r., gdy przebywał w więzieniu, w Miami. Kodak twierdzi, że strażnicy więzienia o zaostrzonym rygorze w Kentucky, dokonali pobicia w ramach odwetu za incydent, który miał miejsce, gdy był przetrzymywany w Miami. W pozwie stwierdza się ponadto, że „bez uzasadnionego celu ochrony porządku publicznego” – Kodak Black został umieszczony w kaftanie bezpieczeństwa, który skrępował zarówno ręce, jak i nogi, na ponad sześć godzin. Raper był rzekomo „zmuszany do robienia pod siebie„.

23-letni raper twierdzi, że doznał urazów fizycznych, upokorzenia i emocjonalnego niepokoju. Kodak stwierdza również, że jest wiernym członkiem żydowskich Izraelitów, ale odmówiono mu wstępu do rabina, po złożeniu wniosku do naczelnika więzienia. Według doniesień, inni więźniowie mają prawo odwiedzać duchownych. Raper domaga się licznych odszkodowań, a także orzeczenia, które pokryłoby koszty jego adwokata. Artysta z „Atlantic Records” prosi o przeniesienie do więzienia „niższego poziomu”. Warto zauważyć, że w czerwcu sędzia orzekł, że popełniono błąd w sprawie dotyczącej broni palnej.  Historia narkotyków posiadanych przez Kodaka była „zawyżona”, w wyniku czego jego kryminalna historia została uznana za trzecią kategorię. W rezultacie, został umieszczony w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jego kategoryzacja powinna w rzeczywistości być na poziomie drugim, co umiejscowiło by go w więzieniu o niższym rygorze.  Bradford Cohen – jeden z prawników reprezentujący rapera, wypowiedział się o pozwie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • Gdy nie ma nadzoru, strony trzecie mogą zrobić wszystko i nie ponieść za to konsekwencji. – napisał w części posta na Instagramie.  
  • Kiedy ostatni raz w więzieniu taśma wideo była tak niejednoznaczna? Traktują zeznania innych skazanych jako„ niewiarygodne”- bez względu na sytuację… po prostu automatycznie uwierzą strażnikowi na słowo?

Kodak został początkowo aresztowany pod zarzutem posiadania broni palnej, tuż przed występem na „Rolling Loud Festival” w Miami – w maju zeszłego roku. Kilka dni później został oskarżony o złożenie fałszywych zeznań na temat rządowych dokumentów, podczas próby zakupu zarejestrowanej broni palnej.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ