fot. @opalclown

Kleszcz i Opał na przestrzeni ostatnich miesięcy dwukrotnie łączyli swoje siły. Można ich było usłyszeć w takich utworach, jak: „Coś za mną chodzi” (Opał: „Pandora EP”) i „Będę tam” (Kleszcz&Kopruch: „NDKE 2”).

Obaj raperzy znaleźli wspólny język, więc postanowili nagrać więcej utworów, które znajdą się na nadchodzącej EP’ce o tematyce siedmiu grzechów głównych. Projekt ma ukazać się w wersji fizycznej, a cały dochód ze sprzedaży trafi na cele charytatywne.

  • Mamy EP! W pięć i pół dnia napisaliśmy i nagraliśmy 7 utworów! Motywem przewodnim płyty było 7 grzechów głównych i z pełną świadomością mogę powiedzieć, że cały proces twórczy zadziałał mocno oczyszczająco! Jestem mega dumny z tego co stworzyliśmy! Mam nadzieję, że materiał jak najszybciej trafi do sprzedaży, bo cały dochód który uda się uzyskać chcemy przekazać na cele charytatywne! Dziękuję za tą przygodę @opalclown @davis_bastion – napisał na Instagramie – Kleszcz.
  • Udało sie🔥 Z tymi gentelmenami zrobiliśmy 7 numerów w 5 i pół dnia. Każdy z nich symbolizuje jeden z grzechów głównych. To prawdopodobnie jeden z najlepszych materiałów jakie kiedykolwiek nagrałem. Fantastyczna atmosfera. Z każdym z tych numerów, a co za tym idzie grzechów turbo się utożsamiłem żeby jak najlepiej oddać problematykę płyty. Czekajcie, bo bez kitu jest na co🔥 – dodał, Opał.