Kilka słów na temat Świętego Mikołaja w tekstach 7 raperów

Sympatyczny staruszek w czerwonym stroju w rapowych wersach

Nadeszły Mikołajki, czas prezentów wręczanych dzieciom – zarówno tym dorosłym, jak i pełnoletnim. Nigdy nie jest za późno na zabawę w Świętego Mikołaja, a nawet na wiarę w niego. Dokonaliśmy przeglądu polskiego rapu, by sprawdzić w jakim tonie wypowiadają się na jego temat polscy raperzy. No to wsiadajcie na sanie i ruszajmy we wspólną podróż.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Belmondo – Emploi

  • Palę sobie weed jak weed surfer, ściągam sobie buch jak WeTransfer, ona przyszła ciągnąć sanie jakbym się mianował Santa Clausem. – Zaczynamy tekstem, który nawet gdyby nie został podpisany, prawdopodobnie większość słuchaczy zdołałaby go połączyć z Belmondziakiem.

Młody G udowodnił, że nawet mimo pewnych przypałów wizerunkowych, charakterystyczny rap zawsze odnajdzie swoich odbiorców. Malownicze porównanie z saniami dostarczyło mu na pewno kilku kolejnych. W końcu na Spotify do dzisiaj numer zaliczył ponad 2 i pół miliona odsłuchów.

Taco Hemingway – Polskie Tango

  • Nogi w błocie mam, bo Wisła to grząskie bagno, narodowe barwy mamy jak Santa Claus i to ma sens, bo przestałem wierzyć w polskię dawno – rapował Taco Hemingway, zwrając wzrok ku biało-czerwonej fladze.

Refren pierwszego singla zwiastującego ostatnie jak dotąd albumy Filipa Szcześniaka odbił się szerokim echem. Wybrzmiewał w trakcie wyborów, wybrzmiewał również później podczas protestów przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Szkoda, że przy okazji dostało się Świętemu Mikołajowi, ale my oczywiście dalej wierzymy!

White 2115 – Mikołaj

  • Wpada od święta jak Mikołaj, zarabiam miesięcznie sto koła. – Jeżeli ten refren coś wam mówi, możecie tytułować się prawdziwymi fanami reprezentanta SBM Label… a w zasadzie już nowo powstałej wytwórni 2115.

To akurat zaledwie piętnastosekundowy snippet, który White 2115 przedstawił swoim fanom w relacji na Instagramie. W sieci jednak nic nie ginie i chociaż kawałek do dzisiaj nie został opublikowany, to krótki film doczekał się od 2020 roku ponad 40 tysięcy wyświetleń. Najwięksi fani regularnie tam wracają, by podzielić się nadzieją na to, że niebawem utwór doczeka się pełnoprawnej premiery.

Pięć Dwa – Kryszmas Alkoholis

Po usłyszeniu tego numeru nie będziecie mogli już bez skojarzeń włączyć „Jingle Bells”. Zsamplowanie znanego utworu związanego ze Świętami posłużyło Poznaniakom do stworzenia wesołego kawałka. Przedstawili tam Mikołaja w dość… imprezowej, nazwijmy to, stylistyce.

  • Tak to było kiedy Mikuś u nas był oj był, dzisiaj będzie z nami palił no i pił aż nie padnie. Mikołaju przywieź haju tira tira trawki, cysternę wódki i jakieś zabawki: dla tych co pudrują nosy pudru wywrotki, a dla dziewczyn wibratory, ogóras i szczotki – rapują swe życzenia w jednej ze zwrotek. W kolejnej padają kolejne prośby, ale i deklaracje: – Mikołaju, o świąteczną wodę nie musisz się martwić, w liście napisałem wpadnij, pamiętaj pozostawić sanki.

Żaluzja Solonez – MIKOŁAJ Z COVIDEM

Również niezbyt poważnie z postacią Świętego postanowił obejść się reprezentant wytwórni Hip-Hop Nigdy Stop. Żaluzja Solonez wystąpił w klipie jako tytułowy Mikołaj z COVID-em, ale śmiało możemy uznać, że poza wizualną stylizacją, niewiele ma to wspólnego z faktycznym Santa Clausem.

Ten na ogół dawał w prezencie rózgi niegrzecznym dzieciom, a nie jechał im po rodzicach – nie mniej, na pewno poprawił humor podczas niejednej pasterki swoim słuchaczom. Polecamy więc nie odtwarzać może przy wigilijnym stole, ale już podczas późniejszego wyjścia z kumplami w towarzystwie ewentualnej flaszki jak najbardziej.

Kukon – List od Mikołaja

  • Wiem, za dużo myślę znowu, palę to jak szaman. Pół bani pod łóżkiem, piszę list do Mikołaja – rapuje Kukon w pierwszych wersach numeru z Ogrody Mixtape 2. Chwilę później zdradza co mogło się we wspomnianym liście znaleźć: – Mamy w planach rozpierdolić całą Polskę tym mixtapem. W chuj tęsknię za ojcem, ale też kiedyś odejdę.

Ogrody gromadzą dużą społeczność słuchaczy pod każdym numerem, mimo że utwory wrzucane na kanał tytułowane są jedynie nazwami kawałków. To już marka, która nie potrzebuje ksywy. Dlatego pewnie ucieszycie się, jeśli przypomnimy, że już 25 grudnia czeka nas trzecia (i zarazem ostatnia) część serii albumów Ogrody Mixtape.

Bosski – Uliczny Przekaz Dla Dobrych Ludzi 2

Co prawda w tym przypadku Bosski nie zawarł informacji na temat sympatycznego staruszka w tekstach numerów. Wspomniał o nim natomiast, informując słuchaczy o premierze płyty w albumach streamingowych oraz stacjonarnych sklepach:

  • Dawanie i otrzymywanie są tym samym. To jedna z piękniejszych lekcji duchowych jaką praktykuje. Od lat wierzę w Świętego Mikołaja… ale nie w siwego brodacza w czerwonym ubraniu, a w duchową energię, która sprawia, że obdarowywujemy bliskich ludzi prezentami, które są symbolem naszej miłości. Dzisiaj chciałbym podarować Wam mój nowy album a największym prezentem dla mnie nie będzie dobra sprzedaż czy fejm ale każdy kto tą płytę po prostu przesłucha. Po to powstał album ten, by dodać Wam skrzydeł.

Weź udział w Mikołajkowym konkursie organizowanym wspólnie z marką Patriotic. Wejdź na nasz Instagram:

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Znana z przysiadu na Narcyzie, ostro rozlicza się z „Drwalem”

Wszyscy jesteśmy świadkami TikTok'owania społeczeństwa. Wszystko nie dzieje już się w internecie, a w...

PlanBe i zwyciężczyni ostatniej edycji Top Model

Wiemy, kiedy PlanBe wraca z nową muzyką. Artysta zapowiedział właśnie najnowszy teledysk, w którym...

Myśl pozytywnie! – 7 numerów na poprawę humoru

Jednym ze słabo znanych świąt jest Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia. Obchodzimy go 2 lutego,...

Fabijański ft. VNM „Tyler D.” – pierwszy klip z nowej płyty

Fabijański wraca! W sieci pojawiła się jego pierwsza odsłona nowej płyty „Popiół”. Mowa tutaj...

Avi „Mały Książę” – pierwsze solo rapera. Mamy klip „Nieskończoność”

Avi zdobył ogromne uznanie słuchaczy i krytyków muzycznych trzema albumami nagranymi z Louisem Villainem...

Fekir „3 stówy 3 głowy” – raper nawija na żywo w Rapnews Studio!

FEKIR przygotowuje się do premiery solowej płyty "Global Hustler". Zanim jednak to się stanie,...

Kacper HTA zmienia Ghetto Music i mówi o 2 albumach!

Po przygodach z Ganja Mafią i Step Records, Kacper HTA postanowił założyć własny label....

Fabijański: „Nie mam żadnej obsesji na punkcie Quebonafide”

Fabijański jest o krok od debiutu w oktagonie. Na najbliższej gali FAME 17 zmierzy...

Malik Montana już sprzedał spore ilości! „dobijemy do diamentu?”

Wszyscy fani od dłuższego czasu zbierali pieniążki na nowy projekt szefa GM2L. Malik Montana...
greenout