fot. kadr z klipu

„Kiedy płynie łza” to najnowsza odsłona płyty TAU „IKONA”, która już wkrótce ukaże się nakładem wytwórni Bozon Records. W numerze gościnnie pojawił się Zbuku, bit przygotował lxvw.xo, a klipem zajęła się ekipa 9LiterFilmy.

Zobacz również koniecznie zapis rozmowy na żywo w Rapnews Studio z Tau, a także jego premierowy kawałek napisany tylko z okazji naszego spotkania.

Pierwowzorem ikon były pochodzące z I wieku portrety grobowe odnalezione w Egipcie. Przedstawiały one wizerunek osoby, która po śmierci została pochowana wraz ze swoją ikoną. Współcześnie znane nam ikony przedstawiają wizerunki chrześcijańskich świętych. Koncepcja albumu wyraża tę rzeczywistość w następujący sposób – każdy Człowiek rozpoczyna swoje życie jako Ikona stworzona na Obraz Boga.

Zapisujemy ją poprzez czyny, słowa i myśli, a proces tworzenia obrazu naszego życia kończy się wraz z naszą śmiercią. Jakie było życie – taka będzie Ikona. W tytułowym utworze autor płyty zadaje pytanie, które jest rdzeniem tej metafory: ,,Jaka jest Twoja Ikona? Rozświetlona? A może bardzo mroczna – wielka rozpacz…?”.

Najnowszy album, to aż 20 utworów i 7 gościnnych występów, które zaskoczą wielu słuchaczy. To m.in. BRO, Małach, Sarius, Zbuku, czy ks. Bartczak. Jak prezentuje się Ikona Tau? Przekonamy się już wkrótce, gdy odbędzie się premiera wydawnictwa. Do tego czasu ,,Ikonę” zamawiać można w preorderze na www.BozonRecords.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here