Kartky pożegnał Big Scythe’a: „Pomógł mi wtedy bardziej niż ja jemu”. Znamy datę pogrzebu

Wytwórnia rapera zabrała głos.

Wczoraj dotarła do nas informacja o tragicznej śmierci młodego rapera. Big Scythe miał zaledwie 25 lat, a ostatnie z nich spędził walcząc z chorobą. Niestety tego starcia nie udało mu się wygrać. Dzisiaj emocjonalną wypowiedzią podzielił się Kartky, szef wytwórni Ou7side, w której wydawał Alek.

Wyślij swój kawałek do 3. edycji Nowej Legendy, nawiń na żywo w Rapnews Studio

Rapera większość z nas poznała dzięki hitowemu „Językowi ciała”, przy którym współpracował z Tymkiem. Na swoim koncie ma album „Veritaserum”, wydany w marcu zeszłego roku. Ostatni singiel Big Scythe wrzucił niecałe dwa tygodnie temu. „Jedyne bodźce” miały zapowiadać nowe materiały po przerwie spowodowanej chorobie. Kartky zapewnia jednak, że nowe numery trafią do słuchaczy. Poniżej przytaczamy całą wypowiedź Kuby:

  • Hej, nie wiem jak Wam to powiedzieć, ale dalej to do mnie nie dociera i jeszcze długo nie dotrze. Jeszcze dwa dni temu planowaliśmy nowe single, na życzenie rodziny do ostatniej chwili nie chcieliśmy mówić nic więcej. po długiej i ciężkiej chorobie Big Scythe odszedł od nas przedwczoraj rano. Jest już pochowany i nic go nie boli. Był z nami w najcięższym okresie swojego życia i do końca wierzył w muzykę. Na koncertach, póki zdrowie mu pozwalało, zawsze dawał z siebie wszystko i w ostatnim czasie ze mną i podczas swojej wcześniejszej drogi. Poznaliśmy się od wielu różnych stron, zdążyliśmy kochać i kłócić. Spędziliśmy razem wiele nocy dzięki którym wierzyłem w siebie, w OU7 i w to, co robimy. Ostatniej nocy, rozmawiałem z nim prawie do rana. Pomógł mi wtedy bardziej niż ja jemu. Pomógł nam. Napisałem mu tylko, że trzymam go za rękę i że damy radę. Odpisał, że tyle mu starczy i zmienił myślenie i że po prostu musi dać radę.Następnej wiadomości już nie odczytał. Nie wiem co mam powiedzieć i wszyscy piszemy te informacje przez łzy. Wierzył we mnie, w nasz label i rzeczy, które mieliśmy razem robić i mimo wielu złych momentów wytrwał przy swoim i do końca żył tym, co kocha.

Następnie Kartky zwrócił się w sronę bliskich Big Scythe’a:

  • Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko, że mam jego najlepsze numery jakie nagrał na dysku i zrobię wszystko, żebyście mogli usłyszeć je tak, jak chciał. Od nas wszystkich wielkie wyrazy współczucia dla całej rodziny, a największe dla mamy Mamy Alka i Luizy, które były z nim jedna od początku, a druga od nowego początku aż do końca. Dacie radę, wszyscy jesteśmy teraz żeby Wam pomóc. Dla wszystkich przyjaciół, którzy pisali z nim o piłce, gierkach czy jak ja rapie i życiu, którym już nie odpisze. Trzymajcie się. Te 25 lat to o wiele za mało.

Na koniec zwrócił się bezpośrednio do zmarłego artysty:

  • Trzymaj się, wariacie. Widzimy się już niedługo gdzieś tam, na dobrym jedzeniu i małym kielichu, bo mówiłeś, żebyśmy nie przesadzali nie raz i będziemy się z tego wszystkiego śmiać słuchając nowych singli ludzi, którzy ciągle śmiali się z nas. Obejrzymy fame mma i nie trafimy żadnej walki, ale co się nafilozofujemy przy tym, to nasze. Potem zadzwonisz do Gawora i powiesz mu jak dziś grał Arsenal i już na półśpiąco rozj*biesz mnie w fifę 26:0 lewą ręką, maniaku. Dzięki za wszystko. One love, byku. Do zobaczenia.

Do informacji publicznej została przekazana data, miejsce i godzina pogrzebu Alka:

  • Oficjalna msza święta za BigScythe odbędzie się w tę sobotę o 11.06 w kościele przy ul. Kaplicznej 1 w Bydgoszczy o godzinie 11. Stamtąd pójdziemy wszyscy na cmentarz. Postaramy się go pożegnać po swojemu i wiem, że chciałby tam słyszeć muzykę.

Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencję. Spoczywaj w pokoju Alek [*]

Nowa Legenda 2 – finał na żywo

Dziś (9 czerwca) odbędzie się w Rapnews Studio finał 2. edycji Nowej Legendy. Finaliści: Meshy, Polnsnistria, NMBR, Zawada i Owge – zarapują ns żywo swoje premierowe kawałki na bitach Kudla. Wejdź na YouTube i zostaw kciuka w górę!

Fot. moherowyberet

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

FONOS „Tangram” – wjechał trzeci klip z „11:11”

Blisko dwa i pół roku po premierze albumu „Mantra", zespół Fonos w składzie: Felipe,...

Hellfield motywuje innych, pokazuje prawdziwą penerską siłę! „Zostań se kozakiem sam” [VIDEO]

Okazuje się, że Hellfield jest znany nie tylko ze swoich muzycznych hitów, ale także...

Paluch i Słoń wrzucili „Samogon” – konkretny klip z koncertowych wojaży

Paluch i Słoń od marca przemierzają Polskę podczas wspólnej trasy koncertowej promującej album „Pośród...

Malik Montana – pękła magiczna liczba odsłuchów „Adwokata Diabła”

Malik Montana bije kolejne rekordy! Jego album "Adwokat Diabła" osiągnął niesamowity sukces, zdobywając serca...

Hans w Rapnews Studio i 20-lecie 52 Dębiec. Zobacz, co się dzieje!

Wczoraj gościliśmy w Rapnews Studio Hansa, jednego z członków składu 52 Dębiec. Porozmawialiśmy na...

Alberto pokazał swoją gotowość do walki z Kubańczykiem

Alberto przygotowuje się do swojego nadchodzącego starcia z Kubańczykiem na gali HIGH League 7....

Wini na Gali Ekstraklasy 2023, wśród piłkarskiej elity [VIDEO]

Wini to postać znana ze swojego charakterystycznego stylu. Wczoraj zaskoczył swoją obecnością na jednym...

Josef Bratan i Koro porozmawiają w 4 oczy. Raperzy chętni na walkę na HIGH League

Spore napięcie pojawiło się na pierwszej konferencji prasowej HIGH League 7. Koro i Josef...

Bedoes 2115 X Pepsi – co te puszki takie pomazane? [VIDEO]

Wielki news, czyli Bedoes właśnie rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej znanych marek napojów...