fot. kadr z klipu „Closed On Sunday”

Według raportu Forbes’a (z piątku – 24 kwietnia), Kanye West oficjalnie osiągnął status miliardera! Wcześniej udało się to tylko jednemu raperowi na świecie – Jay’owi Z.

Po tym ogłoszeniu, w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje, czy przypadkiem Dr Dre i P. Diddy również nie osiągnęli takiego finansowego sukcesu. Forbes jednak nigdy oficjalnie nie uznał wymienionych artystów miliarderami.

W publikacji zauważono, że w dużej mierze to przychody z marki „Yeezy”, której raper jest właścicielem, odpowiadają za przekroczenie granicy 1 miliarda złotych.

Forbes wcześniej poinformował, że marka Westa zamknie 2019 rok z przychodem w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Później obliczyli, że zarobki Yeezy’ego były bliższe 1,3 miliarda dolarów. Niemniej jednak przyzwoitą część wartości netto Kanye’go można przypisać jego umowie licencyjnej z Adidasem.

West otrzymuje „tantiemę około 15 procent dochodów Yeezy od Adidasa. Po bliższej inspekcji wydaje się, że niektóre wydatki zostały wycięte z tego kawałka, co zbliża jego faktyczną obniżkę do 11 procent. Przy takim tempie otrzymałby tantiemy w wysokości ponad 140 milionów $ ze sprzedaży Yeezy w zeszłym roku” – mówi raport Forbes’a.

Aby zdobyć oficjalny status miliardera, zespół Kanye Westa zaprezentował zestawienie aktywów rapera, które przedstawiono jako: 17 milionów dolarów w gotówce, 35 milionów w zapasach, 81 milionów w „budynkach i ulepszeniach”, 21 milionów w ziemi, jego label „G.O.O.D”, oraz prawa do etykietowania i publikowania, o których mówi się, że są warte co najmniej 90 milionów dolarów. Istotne było także odliczenie długów o wartości 100 milionów USD, które obejmowały kredyty hipoteczne i zaliczki.

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here