fot. kadr z klipu "Afirmacja"

Mateusz Kaniowski, znany m.in. serwisu mma.pl, postanowił otworzyć swój kanał w serwisie YouTube, na którym pojawi się wiele materiałów video jak, np. wywiady z ciekawymi osobami. Na pierwszy ogień została udostępniona blisko godzinna rozmowa z Kamerzystą, przeprowadzona tuż przed galą Fame MMA 5.

Nie mogło w niej zabraknąć tematów związanych z rapowym rynkiem, do którego Kamerzysta wdarł się z przytupem. Łączną liczbę odsłon na YouTube jego poszczególnych singli możemy liczyć w dziesiątkach milionów, m.in.: „5 promili” (ok. 18mln), „Piękna i bestia” (14,5mln), „Afirmacja” (ponad 12mln).

  • Na pewno wszedłem w rap dla pieniędzy, bo wydaje mi się, że duża część osób weszła w ten rynek dla kasy. No nie oszukujmy się… Z kolei, ja jestem z takiego środowiska, gdzie wychowałem się w takiej dzielnicy, gdzie był słuchany tylko rap. Może ja stricte nie utożsamiałem się aż tak bardzo z rapem, ale jednak przewijał się on przez długi okres czasu. Wydaje mi się, że w głębi swojej głowy miałem taką myśl, żeby zostać raperem, lecz nigdy nie było okazji. Swój pierwszy kawałek wypuściłem w okolicach 2011/2012 roku. – oznajmił Kamerzysta.

Pokusił się również o wytypowanie kilku swoich ulubionych polskich raperów. W tym gronie znajdują się, m.in.: Quebonafide, Eripe i Słoń WSRH.