fot. @k4lion

25 maja 2019 roku w Warszawie, po raz kolejny odbędzie się Marsz Wyzwolenia Konopi. Tego dnia, wszystkie osoby zgromadzone w stolicy będą głosić swój sprzeciw wobec panującej w naszym kraju polityki, dotyczącej marihuany.

Marsz ulicami Warszawy przejdzie, m.in. w rytmie rapu, a to za sprawą występów takich osób, jak: Kali, Włodi, Sobota, Bu, Metrowy/Angie, Comson/Dziabson i WbijTube.

  • Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że w Polsce panuje prawo pełne absurdów oraz bezskuteczna prohibicja ganji. Powoduje to bardzo dużo społecznych krzywd i szkód, jak i też tragedii wielu osób, które są wsadzane za kratki z powodu posiadania ganji na własny użytek. Stowarzyszenie Wolne Konopie przeciwstawia się takiemu podejściu i cały czas wpływa na politykę narkotykową w polskim państwie. Marsz skupia uwagę społeczeństwa oraz polityków na kwestie medycznego, jak i rekreacyjnego wykorzystywania marihuany. Propaguje wykorzystywanie konopi w przemyśle i w życiu codziennym każdego człowieka, nie tylko jako używki i leku na różne dolegliwości. Jest to też najlepsza okazja do edukacji społeczeństwa w kwestii konopi, a aktywizacja obywateli jest w tym wypadku bardzo istotnym aspektem. Pamiętajmy, że tylko razem możemy wymusić na politykach zmianę podejścia do marihuany. – czytamy na stronie internetowej wolnekonopie.org.

OFICJALNY PLAKAT: