fot. kadr z klipów: "Na dzielni"/"Mrok"

Pod koniec ubiegłego roku Kacper HTA wydał solowy krążek „RONIN”, w którym nawiązał do starych czasów kultury wschodu. – Tytułowy „Ronin” to forma utożsamienia się z współczesnym samurajem, który jednak wybrał samotną drogę stając się wagabundą, jednostką walczącą o swój kawałek ziemi, nie zapominając o najcenniejszych wartościach. – mogliśmy przeczytać w jego opisie. Dlaczego o tym wspominamy?

Dzisiejszej nocy Kali odpalił preorder kolejnej tegorocznej solowej płyty „Droga Koguta”, którą promuje singiel „YAKUZA” z Majorem SPZ. Właściciel Ganja Mafii również postanowił zgłębić na niej temat kultury azjatyckiej, przedstawiając go w rytmie orientalnych dźwięków (producent FLVWLXSS wykorzystał sample z chińskich filmów).

Kacper HTA udostępnił kilka godzin temu wpis na swojej stronie facebookowej, w którym zasugerował, że Kali prawdopodobnie zainspirował się jego wcześniejszą twórczością związaną z tematyką dalekiego wschodu.

  • ktoś już chyba miał w polskim rapie płytę opartą o inspirację samurajskim klimatem wschodu hmm?🤣🤔 aaa nie to byłem ja #beka – napisał autor „Ronina”.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Kali do Kacpra HTA: „Poodbijałbym z Tobą piłeczkę, ale to już nie ten level”