Na początku czerwca odbyła się premiera drugiej solowej płyty Resta, pt. “WNM2”, która ukazała się nakładem warszawskiej wytwórni DistrictAREA. Możemy na niej usłyszeć mieszankę ulicznych i newschoole’owych bitów, przez co prowadzący rozmowę – Wujek Samo Zło – postanowił zapytać reprezentanta Dixon37, czy miał chęć zaprosić do któregoś z numerów jakiegoś młodego rapera: “Jest stara ekipa, stara gwardia” – podkreślił Rest.

  • Nie to, że nie szanuję ich, ale ja ich nie czuję, ja ich nie kupuję. Dla mnie nowi raperzy na polskiej rap scenie to są takie trochę półprodukty. Tych ludzi, których mam na płycie znam, i nie ma wśród nas kreowania. Według mnie ci nowi, to 180% różnicy, między tym jaki gość jest na co dzień, co pokazuje w klipach i na kogo się wizerunkuje – dodaje.

Wśród gości na “WNM2” znajdują się raperzy, z którymi Warszawiak współpracuje od wielu lat, jak m.in. Bonus RPK, Dudek P56 czy Hinol i Jano z Polskiej Wersji. Czy zdarzyło się, że ktoś odmówił zagoszczenia na tym projekcie? “Kilka osób się nie dograło, ponieważ coś tam im nie pasowało albo powiedzieli, że nie mają czasu, np. Kali powiedział, że robi swoje solo, chciałby bardzo, ale nie jest w stanie” – ujawnia Rest, który jednocześnie dodaje, że szanuje artystów, którzy na początku powiedzą, że nie są w stanie dograć się na konkretny materiał niż odmówią przed samym zakończeniem albumu.

Rest zapowiedział również, że planuje zrealizować teledyski do wszystkich utworów z albumu. Dotychczasowe możecie sprawdzić na portalu RapNews.pl. Album można zamawiać na www.wnm2.pl

fot. kadr z klipu "Najwyższa wartość"
Facebook Comments
PODZIEL SIĘ