fot. @ciociaewaaa_foto

Nadchodzi premiera długo oczekiwanej pierwszej wspólnej płyty Resta i Kafara, pt. „BSNT”. Materiał pojawi się na sklepowych półkach pod koniec tego miesiąca (krążek zostanie wydany nakładem Step Records). W obecnej chwili, jest on promowany przez dwa single: „Słowa co pomogą Ci iść dalej” ft. Małach/Rufuz i „Bez odwrotu” ft. Dudek P56, Kamila Jakończuk |sprawdź na rapnews.pl – kliknij!|. Znamy również szczegółową tracklistę, na którą składa się 16 utworów i aż… 35 gości. Wśród artystów zaproszonych do współpracy, nie brakuje młodych talentów, jak i „starej gwardii” na czele z ZIP Składem i Mor W.A. |info!|. Płyta będzie utrzymana w klasycznych klimatach, co pokazały, m.in. wspomniane single.

Rest i Kafar w swojej twórczości nie zapominają o innych elementach kultury Hip-Hop, jak: tańcu, graffiti i DJ-ingu. Czy odnajdują je w przekazie prezentowanym przez innych raperów?

  • Jak dla mnie, Hip-Hop’u w rapie jest za mało. Rozmawiam z writerami, czy tancerzami – i niektórzy śmieją się, gdzie to w ogóle poszło. Inni natomiast mają żal, bo tworzyli to wszyscy – również DJ – a rap najbardziej się wybił. Może jest najbardziej widowiskowy i pożądany. Jest dużo ludzi, którzy o tym nie pamiętają. – przekazał Kafar w rozmowie z Arturem Rawiczem dla cgm.pl.

Warszawski raper dodał również, że bardzo szanuje osoby, które wciąż podążają własną, niezależną ścieżką, doskonaląc umiejętności w swoich „profesjach”. Ceni również ludzi, którzy mają szacunek do pionierów polskiego Hip-Hop’u i minionych czasów.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ